У МАСЦІ, БЕЗ ДІТЕЙ ТА З ВЛАСНОЮ РУЧКОЮ: УРЯД РОЗРОБИВ ДЛЯ ВИБОРІВ ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ

У МАСЦІ, БЕЗ ДІТЕЙ ТА З ВЛАСНОЮ РУЧКОЮ: УРЯД РОЗРОБИВ ДЛЯ ВИБОРІВ ПРОТИЕПІДЕМІЧНІ ЗАХОДИ
Лілія Коцюк

Засновник та директор ХМ-ІНСАЙД

Україна під час пандемії готується до місцевих виборів, які мають відбутися цьогоріч 25 жовтня. А такі заходи, звісно, передбачають велике скупчення людей, що наразі може спричинити нові спалахи коронавірусноі недуги.

Тож Уряд логічно подбав, аби організація та проведення виборів відбулися з максимальними карантинними обмеженнями.

Відтак, сьогодні, 14 вересня, відповідним рішенням, прийнятим на позачерговому засіданні Кабінету Міністрів, встановлено «додаткові вимоги щодо протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів на період дії карантину у зв’язку з поширенням на території України COVID-19».

Які вимоги передбачає документ для приміщень виборчих дільниць?

 • При вході на виборчу дільницю проводитиметься опитування, чи наявні  симптоми респіраторних захворювань, а також здійснюватиметься температурний скринінг усім особам, які заходять до приміщень.
 • На вході – антисептики для рук. Також мають бути обладнанні місця для централізованого збору та утилізації засобів індивідуального захисту.
 • У приміщеннях буде нанесена розмітка, що вказує на дотримання дистанції не менше 1 метра.
 • Потоки виборців, на вхід та на вихід, повинні бути розділені. Крім того, рекомендується у приміщенні одночасне перебування виборців з розрахунку не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів.
 • Стільці, столи, меблі, які використовуються виборчої комісією повинні бути виготовлені з матеріалів, які можна продезінфікувати. Використання тканини на столах не дозволяється.
 • Протирання дверних ручок, поручнів, сидіння тощо дезінфікуючими засобами потрібно проводити не рідше одного разу на 2 години, а вологе прибирання приміщення – не рідше одного разу на 4 години. Оброблювати окремі частини виборчих скриньок також можна, але потрібно не допустити потрапляння речовини та засобів дезінфекції  усередину виборчої скриньки.
 • Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування у приміщенні виборчої комісії проводиться заключна дезінфекція.

Вимоги до представників виборчих комісій, спостерігачів, інших офіційних осіб:

 • Члени виборчої комісії повинні дотримуватись фізичного дистанціювання. Тобто сидіти на відстані не менше 1 метра один від одного, або застосовувати фізичні бар’єри, наприклад, прозорі екрани.
 • Засоби захисту повинні мати усі члени виборчої комісії, офіційні спостерігачі, поліцейські, працівники органів, закладів, установ, на території яких розміщені приміщення для голосування та приміщення виборчих комісій.

Що вимагається від виборців?

 • Виборці повинні дотримуватись протиепідемічних заходів, обробити руки дезінфікуючими засобами перед входом до приміщення,  перебувати у респіраторі або захисній масці.
 • Водночас, члени виборчої комісії можуть звернутися до виборців з проханням тимчасово зняти маску для підтвердження особи.
 • Рекомендовано не брати дітей до виборчих дільниць.
 • Бажано користуватися особистою ручкою.
 • Виборці, які перебувають на самоізоляції, можуть здійснювати голосування за місцем перебування. Для цього потрібно не пізніше 20 години останньої п’ятниці перед днем виборів подати заяву з доданою довідкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоізоляції). У день голосування таким виборцям необхідно самостійно, не передаючи в руки членам виборчої комісії, показати документ, який підтверджує особу та громадянство України. Члени комісії, які забезпечують голосування за місцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. І після кожного відвідування проводити утилізацію засобів захисту.

Які дії у разі контакту з хворим чи виявлення випадку COVID-19?

 • У разі виявлення випадку COVID-19 в одного із членів виборчої комісії, всі інші члени виборчої комісії можуть продовжувати виконувати свої функції при відсутності симптомів респіраторних захворювань.
 • У разі наявності контакту з хворим без застосуванням засобів індивідуального захисту, такі члени виборчої комісії направляються на самоізоляцію в порядку, встановленому законодавством.

Карантинні особливості на спецдільницях

До роботи на спеціальних виборчих дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, членам виборчої комісії, офіційним спостерігачам, поліцейським рекомендується не пізніше ніж за 72 години до дня виборів пройти тестування на наявність COVID-19 методом ПЛР.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм