БЕЗ МЕДИЧНИХ ДОВІДОК, ЗІ СКРИНІНГОМ ТА РЕКОМЕНДАЦІЯМИ ВЛАДИ: ПРО УМОВИ ВІДКРИТТЯ ДИТСАДКІВ ХМЕЛЬНИЦЬКОГО

Питання відновлення діяльності дошкільних закладів на Хмельниччині стало причиною дискусій у соцмережах серед батьків. Вони логічно стурбовані: як гарантовано вберегти своїх малят від «вірусної зарази» в садочку ?

До XM-ІНСАЙД електронною поштою звернулися батьки хмельницьких дошкільнят із низкою питань з цього приводу. Їх ми адресуємо виконуючій обов’язки директора Департаменту освіти та науки Хмельницькоі міської ради Надії БАЛАБУСТ.

Пані Надіє, розкажіть про готовність дитячих садочків Хмельницького до роботи.
⁃ Насправді міські дошкільні навчальні заклади були готові відкритися ще з 25 травня. Замовили засоби індивідуального захисту, дезінфікуючі засоби, термометри. Тобто, подбали про необхідне для нормального функціонування садочків хоча би на перші два тижні. Далі забезпечуватимемо вже при потребі.
Зараз у Хмельницькому 41 заклад дошкільної освіти і 3 структурні підрозділи при школах. Усього – 44. Але до відновлення роботи загалом готові 42, бо у двох ще тривають капітальні ремонти.
На вулиці досить прохолодно, мабуть, і в кімнатах садочків не надто тепло?
⁃ Ми це передбачили. Спочатку звернулися до місцевих підприємств теплових мереж. Але нам відповіли, що опалювальний сезон закінчився і вони згорнули свою роботу. Тому температуру в приміщеннях будемо підтримувати електрообігрівачами.
Через карантин діти майже три місяці не відвідували дошкільні заклади. Батьки цікавляться: чи потрібно надавати медичні довідки і як взагалі перевірятимуть стан здоров’я дітей?
⁃ Наразі у нас немає вказівок, щоби ми вимагали від батьків якісь довідки. Хіба що будуть такі рекомендації Міністерства охорони здоров’я. Дітей поверхово перевірятимуть при вході в заклад. Медпрацівник буде здійснювати попередній огляд, температурний скринінг і на основі цього вирішувати, чи допускати дитину в заклад, чи ні.


Скільки безконтактних термометрів передбачено на кожний заклад?
⁃ У кожному дитячому садочку кількість термометрів відповідає кількості входів у приміщення. Тобто, прийматимуть діток на вулиці, біля кожного входу мірятимуть температуру. Далі – наступні кожні 4 години. І персоналу також.
До речі, щодо персоналу, чи не найголовніше питання: яким чином тестуватимуть працівників закладів на коронавірус, як часто і за чий рахунок?
⁃ Нам не доводилася інформація про те, що ми маємо організувати перевірку працівників на коронавірусну інфекцію. Чи то швидкими тестами, чи то ПЛР. Якщо такі рекомендації надійдуть – відреагуємо. А поки немає підстав це робити.
Від кого повинні надійти рекомендації?
⁃ Від МОЗу, обласної, міської комісій ТЕБ і НС.
Вам не видається це жахливим і небезпечним? Порадьте, як батькам у нинішній ситуації з пандемією переконатися, що ведуть дітей до здорових вихователів і нянечок!?
⁃ Дивіться, працівники зараз активно проходять медогляд перед початком роботи закладу. І також при вході в приміщення їм перевірятимуть температуру. Якщо вона перевищує 37,2, то такі особи не будуть допускатися до роботи.
Але ж ми всі часто чуємо, що у багатьох випадках захворювання на COVID-19 може протікати безсимптомно. Навіть з температурою 36,6.
⁃ Наголошую, якщо буде рішення комісії ТЕБ і НС про тестування працівників, звісно ми це зробимо.
⁃ Яка максимальна кількість дітей допускається в групі?
⁃ До 20. Принаймі, очікуємо таке наповнення. Загалом, понад 6 200 дошкільнят плануємо прийняти.
Розкажіть, будь-ласка, про алгоритм дій, якщо, не доведи Господь, в садочку захворіє дитина на COVID-19.
⁃ До 1 червня всі працівники дошкільних закладів пройдуть інструктаж щодо виявлення і подальшої роботи з такими випадками. Вони мають захисні костюми, маски. Є ізолятори, в які можуть поміщати інфікованих дітей до приходу їх батьків. І далі вже діятимемо згідно з рекомендаціями медиків.
Щиро бажаємо, аби цей «алгоритм» ніколи не згодився.
⁃ Підтримую.

Автор Лілія Коцюк

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм