​Кам’янецький фільм про війну в Україні покажуть у Каннах

Культура

Фільм “Битва за Україну” (Fight for Ukraine”), знятий ініціативною групою Кам’янець-Подільського міжнародного кінофестивалю “Бруківка”, демонструватимуть у багатьох країнах світу. Стрічку також покажуть у французькому місті, де проводять знаменитий Каннський фестиваль.

Прем’єрний показ короткометражної кінострічки “Битва за Україну” режисера Андрія Зайця відбувся до Дня незалежності України у Кам’янці-Подільському в рамках 30-го благодійного заходу кінофестивалю “Бруківка”, на якому команда вже традиційно збирала кошти на підтримку захисників із Хмельниччини.

Це історія про перші місяці російського вторгнення в Україну очима добровольця з Кам’янця-Подільського та волонтерки, яка опинилася в окупованому Маріуполі”, – йдеться в описі до фільму на одній із платформ.

Головні ролі виконали акторка народного театру “Тандем” (м. Кам’янець-Подільський) Тетяна Дзюбінська, ведучий та вокаліст гурту “Експансія” Георгій Торяник, блогер, оператор та волонтер Іван Трач. Блискуче зіграли у фільмі й Заслужені артистки України, акторки кіно та телебачення Ірма Вітовська-Ванца та Віталіна Біблів.

Сьогодні у Києві ця кінострічка відкриватиме український антифестиваль авторського короткометражного кіно “Своїми словами“. А вже завтра Кам’янець-Подільський фільм “Битва за Україну” покажуть в рамках конкурсної програми великого африканського кінофестивалю “Edo State International Film Festival”, який розпочався в Бенін-Сіті (Нігерія).

Крім того, з 13 по 16 жовтня короткометражку “Битва за Україну” покажуть в кінотеатрі “Espace Miramar” у Каннах (Франція) в рамках “Cannes 7th Art Awards”.

Також роботу кам`янецьких митців відібрано до офіційної конкурсної програми кінофестивалю “RETURN INTERNATIONAL Film & Art Festival 2022”. Відбудеться він відбудеться з 27 по 30 жовтня в місті Веймар (Німеччина). Цей показ, як наголошують ідейники фільму, присвячують захисникам з “Азовсталі”.

Як знімали фільм – у відео зі знімального майданчика:

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм