Аудитори Хмельниччини виявили в обласній стоматполіклініці порушень на 15 млн грн

Економіка

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області провели державний фінансовий аудит діяльності Комунального некомерційного підприємства «Хмельницька обласна стоматологічна поліклініка», під час якого виявили низку неефективних управлінських рішень.

Хмельницька обласна рада повідомляє, що за період з 01.01.2019 по 31.03.2022 тут зумовлено втрат на суму понад 15 000 000 гривень, з них 12 100 000 – втрачені (не отримані) доходи, 3 200 000 – непродуктивні (зайві) витрати, а також фінансових порушень, що призвели до втрат на суму 14 600 гривень.

Аудитом виявлено факти провадження діяльності за умови перевищення витрат над доходами, що спричинило виникнення заборгованості з виплати заробітної плати та відволікання коштів обласного бюджету на її погашення на суму понад 2 400 000 гривень.

Зокрема, зафіксовано факт заниження у розрахунках вартості наданих медичних послуг розміру заробітної плати лікарів з відрахуваннями порівняно із її фактичним нарахуванням (і виплатою), що спричинило втрату доходів щонайменше на суму 3 000 000 гривень.

До того ж, неврахування підвищення розміру заробітної плати у 2022 році при розрахунку тарифів на послуги призвело до неотримання доходів у розрахунковій сумі 1 100 000 гривень.

“Водночас фінансування обласної програми в частині надання стоматологічних послуг пільговим категоріям населення не в повному обсязі не дало змоги отримати 2 400 000 гривень доходів. За умови перегляду цін на платні послуги, а також запровадження надання населенню послуг з імплантації та інших інноваційних стоматологічних послуг підприємство не втратило б можливості отримання додаткового доходу на розрахункову суму майже 2 900 000 гривень”, – йдеться в інформації.

Здійснення доплати до мінімального розміру єдиного соціального внеску працівникам, які працювали не на повну ставку, за наявної можливості оптимізації штатів призвело до непродуктивних витрат на суму понад 700 000 гривень.

Здача в оренду окремого приміщення, яке використовувалося орендарем для надання аналогічних послуг, а також відсутність рішення про здачу в оренду іншого приміщення, яке не використовується, стало причиною втрати можливості отримання додаткового доходу на розрахункову суму 200 000 гривень.

Крім того, встановлено факти незаконного нарахування та виплати заробітної плати сумісникам за фактично не відпрацьований час в розмірі 13 000 гривень, а також недоотримання доходів за платні послуги на суму понад 1 600 гривень, з яких відшкодовано 10 600  і 300 відповідно.

За результатами аудиторського дослідження керівництву поліклініки надано рекомендації (пропозиції) щодо усунення недоліків і порушень та поліпшення ефективності управління підприємством.

Нагадаємо, у лютому цього року Хмельницька обласна стоматполіклініка отримала нового директора – Олександра Костюка.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм