Багатодітного хмельничанина засуджено за продаж неіснуючих товарів

Кримінал

Мешканець міста Хмельницький упродовж 2020 року продавав у мережі Інтернет неіснуючі товари і послуги. Слідство встановило принаймні вісім епізодів шахрайської схеми. У кожному з них суми фігурували незначні, разом виручка становила близько 7 500 гривень. Шахрай пояснював скоєне скрутним матеріальним становищем. 

Про це повідомили в пресслужбі Хмельницького міськрайонного суду.

За матеріалами справи, шахрай розміщував на веб-ресурсі «OLX.UA» фіктивні оголошення про продаж тканин і постільної білизни, а на сайті «DOM.RIA» – оголошення про начебто здачу в оренду житла. Гроші від покупців чоловік отримував на власні рахунки, відкриті у двох банках.

Із покупцями зв’язувався телефоном, передавав їм і реквізити банківських рахунків. Як зазначають в суді, люди досить легко йшли на контакт й не піддавали сумніву реальність продажу.

«Обвинувачений розкаявся у вчиненому та активно сприяв розкриттю злочину, частково добровільно відшкодував потерпілим заподіяну шкоду. Окрім того, чоловік має на утриманні трьох неповнолітніх дітей, а свій вчинок мотивував скрутою. Це пом’якшило йому покарання. Обставин, які обтяжують покарання, суд не встановив», – йдеться в інформації суду.

Чоловіка визнано винним у шахрайстві, вчиненому повторно (частини 1 і 2 статті 190 КК України). Йому призначено покарання у виді обмеження волі на 3 роки з іспитовим строком 2 роки. Проте вирок ще можна оскаржити в апеляційному суді.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм