Черговий етап дерусифікації завершили у Хмельницькому

Суспільство

Рішення про перейменування у Хмельницькому 45 вулиць, провулків та проїздів, як і планували, винесли на засідання сьогоднішньої позачергової сесії міської ради. Документ депутати підтримали, тож русифіковані топоніми у назвах вулиць в обласному центрі надалі зникнуть. Хмельницький міський голова вже встиг прокоментувати рішення сесії та зазначив, що для нього буде честю працювати на вулиці Героїв Маріуполя. 

Нагадаємо, про перейменування вулиць, названих на честь російських та радянських поетів, письменників, вчених, лікарів, різноманітних видатних у часи СРСР діячів тощо вкотре заговорили у Хмельницькому два тижні тому. Згодом з’явився список нових назв вулиць, які пропонували дати на заміну тим, що асоціюються з радянським минулим та возвеличують російську культуру часів імперії.

Хмельницький міський голова, анонсуючи перейменування вулиць, наголошував, що вони “повинні мати чітку ідентифікацію з героїкою нації, яка будує державу”. Тож одразу по закінченні сесії написав у своєму телеграм-каналі так:

Від сьогодні Хмельницька міська рада працює на вулиці Героїв Маріуполя! Для мене – це велика Честь! Слава Героям!

Та додав згодом:

Прийняли рішення про перейменування вулиць громади. Тільки у Хмельницькому таких 45, 68 – у селах. Мали зробити це ще у 1991 році. Бо топоніміка – це не про історію, це про маркери нації. Всі ми побачили, що є дуже велика різниця, як називається вулиця!

Тож, як і планувалося, вулиця Героїв Маріуполя у Хмельницькому з’явилася, а от вулиця Чорнобаївська – ні. Вулиця Пушкіна, якій попередньо хотіли дати цю назву (не внісши, щоправда, таку ідею у проєкт рішення), буде названа на честь Героя України Олексія Скоблі – білоруса, який служив у 8 полку і який загинув у бою, захищаючи Україну. Так же називатиметься і колишній провулок Пушкіна.

З’явиться у Хмельницькому і вулиця Героїв прикордонників – поруч з академією державної прикордонної служби.  Про це у коментарі Суспільному сказав міський голова.

Загалом на сесії розглянули 39 питань. Так, зокрема, ухвалили інвестиційні програми Хмельницьктеплокомуненерго та Хмельницькводоканалу, розпочавши таким чином підготовку до нового опалювального сезону.

Продовжили підтримку бізнесу, звільнивши ринки від земельного податку та оренди за землю у квітні-березні. Комунальні ринки звільнили від абонплати 100% за березень і 50% за квітень.

Надаємо пільги орендарям комунального майна. Мобілізовані за березень, квітень і травень не платитимуть взагалі, бізнеси, що не здійснювали дільність, матимуть пільги від 100% до 20%. Виставили на аукціон земельні ділянки – для бізнесу, що проходить релокацію, а також для місцевих, що хочуть розвиватися. Відвели земельні ділянки під сквер, водойму і парковку, – написав міський голова.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм