Депутати Хмельниччини вимагатимуть позбавлення звання Героя України для Богуслаєва та інших “відвертих колаборантів”

Політика

Депутати Хмельницької обласної ради мають намір звернутися до Президента України та Верховної Ради з вимогою позбавити почесного звання Героя України тих осіб, що відверто підтримують збройну агресію РФ. Відповідний проєкт звернення оприлюднений на сайті облради. Його автором є депутат Володимир Гончарук.

Як йдеться у тексті, в Україні станом на листопад цього року список Героїв України налічує 675 осіб. Від початку вторгнення РФ цим почесним званням удостоюють здебільшого військових за їхні професійні подвиги та досягнення. Проте найвищу відзнаку і далі носять особи, які “зрадили Україну, починаючи з 2014 року, вітали окупантів та співпрацювали з ними”.

Деяких відвертих колаборантів, які працювали на країну-агресорку, не лише не позбавили почесного звання, а залишили за ними право бути громадянами України, попри отримання ними громадянства РФ”, – мовиться в проєкті звернення.

В тексті, зокрема, зазначаються імена таких, на думку депутата Гончарука, “антиукраїнських героїв“:

  • В’ячеслав Богуслаєв (ексвласник та почесний президент ПАТ “Мотор Січ”, підозрюваний у пособництві державі агресору через продаж українських запчастин до російських ударних вертольотів та колабораційній діяльності, громадянин РФ);
  • нардеп Юрій Бойко (колишній співголова забороненої проросійської партії ОПЗЖ, підозрюваний у причетності до закупівель двох нафтових платформ через офшорні фірми за перевищеною на 300 мільйонів доларів вартістю — так звані “вишки Бойка”);
  • єпископ Лонгин (Михайло Жар, настоятель Свято-Вознесенського Банченського монастиря, відомий як палкий прихильник Януковича та противник Православної церкви в Україні);
  • 11 “геройських” шахтарів Луганщини, які не переїхали на підконтрольну Україні територію;
  • Надія Савченко (членкиня української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи, їй інкримінують сім злочинів, в тому числі й вчинення дій з метою насильницького повалення конституційного ладу та захоплення державної влади).

Тож обранці Хмельниччини в зверненні вимагають позбавити цих осіб звання Героя України і всіх передбачених державних виплат, пільг та привілеїв. Також пропонують внести до законодавства зміни, які би передбачали відповідні критерії надання та позбавлення такого високого звання. Рішення ще мають винести на розгляд сесії обласної ради, її точна дата наразі не розголошується.  

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook