Дев’ять днів ліквідації наслідків обстрілів у Хмельницькій громаді: що зроблено

Інфраструктура

Трохи більше тижня минуло від початку ліквідації наслідків терористичної атаки росіян по Хмельниччині. Чотири ворожих “шахеди” під ранок 13 травня влучили по об’єкту у Грузевиці, завдавши значних руйнувань у декількох десятках сіл та в кількох мікрорайонах міста Хмельницький. З першого ж дня в Хмельницькій громаді почали відновлення пошкодженого майна.

За цей час, як повідомляє міський голова Олександр Симчишин, усіма службами зроблено величезний об’єм роботи. Зокрема, видали мешканцям громади понад:

  • 4 000 листів шиферу;
  • 2 000 квадратних метрів скла;
  • 1 200 квадратних метрів покрівельного профнастилу;
  • а також иломатеріали покрівельні, OSB плити, плівку поліетиленову.

Відремонтували 12 покрівель в багатоквартирних будинках, сотні інших житлових будинків та нежитлових будівель. Допомогу отримали понад 800 родин. Працює комісія, яка фіксує пошкодження і видає акти. Будемо допомагати і далі”, – констатує очільник громади.

За словами мера, різного ступеня руйнувань зазнали:

Освіта: 6 училищ, 24 школи, 9 садочків, зокрема, пошкоджено 402 вікна, 34 дверей, стелю 9 закладів, дахи на 5 закладах. Уже оновлено стелю у 5-ти закладах, замінено шиферне покриття у 3-х закладах, засклено більше 100 вікон.

Клубні заклади: 7 приміщень та 2 бібліотеки-філії, тут ліквідація наслідків триває.

Медицина:

  • пошкоджено вікна в амбулаторії №13 (село Шаровечка), медпунктах сіл Малашівці та Мацьківці, підвісна стеля та дверна фурнітура амбулаторії №8 (вулиця Волочиська), шиферне покриття і стеля медичного пункту в Малашівці;
  • пошкоджено вікна та підвісні стелі приміщення амбулаторії №14 у селі Олешин та амбулаторії №7 по проспекту Миру, 61 в обласному центрі;
  • пошкоджено вікна поліклінік №4 та №6, приміщення поліклініки №5 (вулиця Волочиська).
  • постраждали також міська дитяча лікарня та перинатальний центр.

“Щиро дякую за допомогу у ліквідації наслідків з першого дня громадам Сатанова, Старокостянтинова, Шепетівки, Славути, Меджибожа, Кам’янця-Подільського. Дякую за активну допомогу благодійникам, міжнародним партнерам і так далі”, – написав Симчишин на своїх сторінках у соцмережах.

Він додав, що наразі влада напрацьовує проекти рішень про нульові ставки плати за оренду, земельного податку, сервітути для бізнесу, який постраждав від обстрілів. Також передбачено виплату часткової матеріальної допомоги для мешканців. Для цього в міськраді вноситимуть зміни до бюджету 2023 року і відновлюватимуть матеріальний резерв.

Нагадаємо, в “Укрзалізниці” роботи з відновлення руху після обстрілів на Хмельниччині назвали одним із найсерйозніших і наймасштабніших викликів у 2023 році.

(Фото зі сторінки Олександра Симчишина)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм