Два малі міста з Хмельниччини боротимуться за звання “Молодіжної столиці 2023”

Суспільство

Досвід успіху невеликого міста Острог, що на Рівненщині, вочевидь надихнув мешканців двох малих міст Хмельниччини, тож слідом за обласним центром, якому не вдалося стати Молодіжною столицею цього року, свою удачу випробовуватимуть Городок та Славута. Загалом за 4 роки існування національного конкурсу, одному місту з Хмельницької області таки вдалося здобути цей титул. Кам’янець-Подільський мав це звання у 2019-му. 

«Молодіжна столиця України» – всеукраїнський конкурс, який проводиться щороку з 2017-го з метою відзначення найкращого міста для проживання та розвитку молоді. Ініціаторами конкурсу є Міністерство молоді та спорту України, Український інститут міжнародної політики та Національна молодіжна рада України. Асоціація міст України є офіційним партнером в організації та проведенні Конкурсу.

Прийом заявок на участь у національному конкурсі «Молодіжна столиця України 2023» завершився 31 грудня 2021 року. Всього було подано 34 заявки з 19 областей України, з них 8 – обласні центри і 26 інших міст.

Основний критерій відбору претендентів та переможця конкурсу – зацікавленість та спроможність міст якісно змінювати молодіжну політику на міському та регіональному рівнях, внесення питання молодіжної політики до пріоритетів розвитку громади, а також залучення до цих процесів молодих людей, їх формальних та неформальних об’єднань та громадського середовища, яке працює у цій сфері.

Метою конкурсу є узагальнення і поширення кращих європейських та світових практик у сфері молодіжної політики, обмін досвідом молодих людей із різних частин України, проведення тематичних заходів упродовж цілого року задля активного залучення молоді до усіх сфер життя на місцевому і регіональному рівнях.

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм