Дві хмельницькі фірми викрито на змові під час закупівлі шин

Економіка

Двом товариствам з обмеженою відповідальністю «Комерційна фірма «Говерла» та «Західна торгова компанія» заборонено брати участь у публічних закупівлях упродовж 3 років. Крім того, їх оштрафовано на загальну суму 136 тисяч гривень за антиконкурентні узгоджені дії шляхом спотворення результатів торгів.

 Про це повідомили в Південно-Західному міжобласному територіальному відділенні Антимонопольного комітету України.

Відділення встановило, що ці дві «товки» у 2019 році узгодили дії під час проведення АТ «Хмельницькобленерго» процедури відкритих торгів із закупівлі шин.  

У процедурі закупівлі взяли участь три компанії. Переможцем торгів було визнано ТОВ «Західна торгова компанія» з ціновою пропозицією 2 мільйони 277 тисяч 499 гривень, незважаючи на те, що третій учасник запропонував найнижчу ціну.

«Саме він і поскаржився на дії відповідачів. Поведінка ТОВ «Комерційна фірма «Говерла» та ТОВ «Західна торгова компанія» під час процедури закупівель була визнана неконкурентною. Зокрема, «Говерла» встановила найвищу ціну, не знижувала її та навіть не заходила в аукціон. Тобто була технічним учасником  тендеру:  подала тендерну пропозицію прикриття для забезпечення перемоги «Західної торгової компанії», – повідомив голова відділення Олег Федорчук.

Нагадаємо, в Антимонопольному комітеті розпочали розгляд справ щодо газопостачальних підприємств, серед яких і «Хмельницькгаз Збут». Їх підозрюють у завищенні тарифів на блакитне паливо.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм