Готові розгорнути резервні лікарні та прийняти всіх, – Хмельницька ОДА
У Хмельницькій області розгорнуто 2105 ліжок для хворих на COVID-19 у двадцяти закладах охорони здоров’я та двох відомчих закладах. Завантаженість їх складає майже 65%. Однак є такі, які вже переповнені.
За словами першого заступник голови Хмельницької ОДА Романа Примуша, найбільш завантажені Хмельницька міська лікарня – майже на 100%, Хмельницька інфекційна лікарня – 70%. Також велика кількість хворих лікується в Городоцькій, Славутській ЦРЛ, Кам’янець-Подільській міській лікарні.
Наразі на стаціонарному лікуванні перебуває 1017 пацієнтів із діагностованим COVID-19 та 361 особа із підозрою на це захворювання.
До переліку «ковідних» включать і Хмельницький міський перинатальний центр: якраз триває підготовка документів для контрактування з НСЗУ. Також готові запрацювати військовий і поліцейський відомчі заклади, а при гострій потребі – збільшити ліжкомісця ще на пів тисячі.
«Зараз маємо розгорнутих 2 105 місць для лікування громадян із коронавірусним захворюванням. У випадку необхідності готові, за короткий проміжок часу, розгорнути резервні лікарні, збільшити чисельність ліжкомісць до 2600 і прийняти усіх. У разі критичної ситуації навіть перепрофілювати санаторії», – наголосив Роман Примуш.
Сказав, що до 1119 ліжок вже підведено кисень і потреба пацієнтів у кисневій терапії повністю забезпечена.
«Не всі стаціонарні хворі потребують підключення до кисню. В лікарнях області немає проблем із його постачанням. В кожному медзакладі намагаються контролювати залишки кисню, і якщо десь є вірогідність того, що його замало, то балон або дозаправляють, або передають із інших медустанов, – запевнив посадовець. – Ми хочемо так налагодити джерела постачання і рідкого кисню, і в балонах, щоби не допустити ситуації з його перебоями».
Під час наради з керівниками областей 4 листопада, Прем’єр-міністр закликав голів ОДА шукати найпростіші способи для постачання кисню до точок підключення, щоб якнайшвидше підключити ліжка без проведення будівельних робіт.
«Нам потрібно додаткові ліжкомісця у спорткомплексах, виставкових залах і всіх інших приміщеннях, які обладнані всім необхідним, без потреби в ремонтах, з теплом, де ми можемо приймати людей. Питання «якщо вони будуть потрібні» не стоїть. Їх треба починати готувати під додаткові ліжкомісця. Без обговорень», — підкреслив Денис Шмигаль.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook





Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]