Громади Хмельниччини для забезпечення мешканців теплом можуть додатково отримати понад 390 млн грн, – АМУ

Економіка

У разі підтримання на рівні держави законопроєктів щодо збільшення відсотку зарахування податку на доходи фізичних собі (ПДФО) до місцевих бюджетів, громади Хмельниччини у 2022 році можуть отримати додатково понад 394 мільйони гривень. Це дасть їм можливість частково компенсувати видатки на забезпечення теплом бюджетних установ – шкіл, садочків, лікарень.

Такі попередні підрахунки надали в Асоціації міст України (АМУ), яка для забезпечення сталої роботи підприємств теплокомуненерго та надання споживачам своєчасних і якісних комунальних послуг запропонувала Прем’єр-міністру підтримати органи місцевого самоврядування у проходженні опалювального сезону 2021/2022 роки шляхом збільшення частки зарахування ПДФО до місцевих бюджетів.

На переконання АМУ, зростання цін на природний газ та послуги з його розподілу ставить під загрозу проходження цього опалювального сезону, оскільки на органи місцевого самоврядування покладається непосильне фінансове навантаження.

«Видатки з бюджетів громад у зв’язку із підвищенням ціни на природний газ із 8 гривень до 18-ти за кубометр складуть у цьому опалювальному сезоні майже 17 мільярдів гривень, що на 9 мільярдів більше, ніж в попередньому сезоні», – зауважили в АМУ.

Окрім того, збереження/утримання діючого тарифу на послуги теплопостачання для побутових споживачів потребуватиме дофінансування з місцевих бюджетів ще орієнтовно 16 мільярдів гривень.

Частковою компенсацією таких додаткових видатків може стати збільшення частки зарахування до місцевих бюджетів  податку на доходи фізичних осіб із 60% до 65% і ухвалення для цього відповідних змін до Бюджетного кодексу України (законопроєктів № 5066 або № 5066-1).

Консультант із бюджетних питань Хмельницького регіонального відділення АМУ Юрій Гриневич запевняє, що за підрахунками, якщо один із запропонованих законопроєктів буде прийнято, бюджети громад Хмельниччини у 2022 році можуть отримати додатково понад 394 мільйони гривень. Адже для багатьох громад ПДФО – це один із найбільших джерел наповнення бюджету.

Для прикладу,  приріст надходжень ПДФО до бюджету громади у 2022 році у порівнянні із 2021-им становитиме: від 4 до понад 5 мільйонів гривень – для Гуменецької сільської, Летичівської, Теофіпольської та Новоушицької селищних ТГ; близько 6 з половиною мільйонів – для Чемеровецької селищної ТГ; більше 7 мільйонів – для Полонської, Красилівської, Дунаєвецької та Городоцької міських ТГ; понад 8 мільйонів – для Славутської міської ТГ; 9 мільйонів – для Волочиської міської ТГ; 11 мільйонів – для Шепетівської міської ТГ; майже 15 мільйонів – для Старокостянтинівської та Нетішинської міських ТГ; 25 мільйонів – для Кам’янець-Подільської та більше 90 мільйонів – для Хмельницької міських ТГ.

Це – найбільші показники, зазначають в Хмельницькому регіональному відділенні АМУ, і додають, що при цьому приріст відбудеться абсолютно для всіх 60 громад Хмельницької області.

А збільшення навіть на 5% відрахувань ПДФО стало б гарним ресурсом для розвитку громад. Аби кошти платників податку залишалися на місцях і спрямовувалися на покращення якості послуг у кожному конкретному селі, селищі та місті.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм