Хмельниччина потрапила до «помаранчевої» зони епіднебезпеки
Міністерство охорони здоров’я оновило адаптивну карту рівнів епідемічної небезпеки станом на сьогодні. 5 березня. Відтак Хмельницька область потрапила до «помаранчевих», що свідчить про ускладнення в регіоні ситуації із захворюванням на коронавірус.
Зокрема, в області перевищено один із показників – кількість госпіталізованих протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення становить 62,7 (норма для «жовтої» зони не більше 60).
За інформацією Хмельницької облдержадміністрації, на сьогодні від початку пандемії зареєстровано 49332 лабораторно підтверджених випадки COVID-19. З них 418 – упродовж останньої доби.
За минулу добу проведено 1007 досліджень методом ПЛР, 580 – ІФА, 853 – тестів на антиген. На лікуванні перебуває 3138 осіб, в тому числі 752 лікуються стаціонарно, ще 248 мають підозру на хворобу.
«Завантаженість ліжкомісць у закладах, що надають допомогу ковідним хворим, по області складає 48,6%», – зауважили в ОДА.
Недугу здолало 45286 осіб, за добу одужання підтверджено ще у 208 пололян.
Водночас зростає кількість летальних випадків внаслідок ускладнень через COVID-19 в області – 908. За добу померло ще 6 людей:
2 – м. Хмельницький (чоловіки 81 та 65 рр.)
2 – Дунаєвецький район (жінка 88 р. та чоловік 68 р.)
1 – Полонський район (чоловік 64 р.)
1 – Чемеровецький район (чоловік 65 р.)
Для «помаранчевого» рівня діють такі карантинні обмеження:
✓ масові заходи за участі більше 20 осіб
✓ робота закладів розміщення (хостели, туристичні бази тощо), окрім готелів
✓ планові госпіталізації в лікарнях
✓ спортзали, фітнес-центри, заклади культури
✓ прийом нових змін в дитячі табори
✓ обмеження жовтої і зеленої зон зберігаються.
«Помаранчевий» – це попереджувальний рівень, який свідчить про ускладнення епідемічної ситуації в регіоні, що може призвести до запровадження посилених обмежувальних протиепідемічних заходів.
Встановлюється на рівні регіонів, якщо перевищено хоча б один показник:
1) захворюваність на грип та ГРВІ перевищує епідемічний поріг
2) завантаженість ліжок, забезпечених постачанням медичного кисню у визначених закладах охорони здоров’я – більше 65 відсотків
3) кількість тестувань методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2 протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – менше 300
4) кількість госпіталізацій протягом останніх 7 днів на 100 тисяч населення – більше 60
5) коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 (методом ПЛР та з визначення антигену SARS-CoV-2) – більше 20 відсотків
6) зростання госпіталізацій протягом останніх 7 днів у порівнянні з попереднім аналогічним періодом – більше 50 відсотків.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook






Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]