Хмельниччина вшановує українців до Дня Гідності та Свободи

Суспільство

Сотні синьо-жовтих букетів лягли сьогодні, 21 листопада, до підніжжя пам`ятника Героям Небесної Сотні та Меморіальної дошки пам’яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО на майдані Незалежності в Хмельницькому.

Поклали їх керівники області та міста, силових структур, військовослужбовці, родини загиблих Героїв, ветерани, волонтери та громадськість. Хмельниччина, як повідомляють в ОВА, доєдналася до всеукраїнського відзначення Дня Гідності та Свободи.

Захід відбувся без промов та заяв чиновників. Лише з молитвою військового капелану Архімандриту Даниїла Тарнавського за тих, хто віддав життя і здоров’я за волю, хто попри небезпеку заявив на Майдані про право українців бути європейською нацією, а не російською колонією, хто і сьогодні відвойовує кожен метр української землі в рашистських окупантів.

День Гідності та Свободи українці проголошували двічі – вийшовши на майдан Незалежності у 2004-му й організувавши Помаранчеву революцію, і в 2013–2014 роках, відновлюючи своє право на гідність та незалежність, утверджуючи своє прагнення бути у європейській спільноті, жити за принципами демократичного, правового цивілізованого світу.

Революція Гідності стала не просто переломним історичним моментом для України, а подією, яка змінила світ. Гідність і стійкість українців, проявлена упродовж трьох зимових місяців, їх прагнення справедливості та свободи, була сильнішою за весь насильницький апарат тогочасної злочинної влади. Сильнішою за кийки, кулі, гранати, отруйні гази та потужну машину дискредитації і дезінформації, які надсилала РФ, щоб знищити беззбройний протест.

Ці події навчили наше покоління боротися, Революція Гідності дала наснагу до боротьби наступним героям цієї війни, показала нам, всьому світу, силу нашої стійкості,  єдності, свободолюбності. Революція Гідності навчила нас боротися до перемоги”, – наголосили в обласній адміністрації.

(Фото Хмельницької ОВА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм