Хмельниччину продовжує засипати квітневим снігом (ФОТО)
Негода знову відвідала Хмельниччину. Сніжити і хурделити почало ще з вечора 4 квітня. А вже на ранок 5-го товщина снігового покриву подекуди сягнула десятка сантиметрів, і вітер зі снігом не вщухають. Тим часом про роботу з наслідками квітневого снігопаду, масштаби якого вочевидь ніхто не очікував, відзвітували шляховики області та хмельницькі комунальники.
В Службі автодоріг області запевнили, що на ранок дороги державного значення Хмельниччини – в проїзному стані.
“Минулої ночі над забезпеченням безперешкодного проїзду автошляхами державного значення працювало 80 спеціальних машин та 106 робітників. В черговому режимі – 2 механізми та 14 шляховиків. Витрати протиожеледних матеріалів становлять 1 236 тонн ПСС та 4 тонни чистої технічної солі. Покриття переважно мокре, місцями засніжене”, – йдеться в інформації САД.
В установі додають, що підрядні шляхові організації працюють у посиленому режимі на основних дорожніх артеріях області. Проводиться очистка та обробка дорожнього покриття. Закликають водіїв бути пильними та поступатися дорогою спецтехніці. Отримати інформацію про стан проїзду дорогами держзначення регіону можна у кол-центрі: +38 067 400 60 80.
Про ускладнення на трасі шляховики попереджали звечора, коли на так званій ділянці дороги “тещин язик” на Кам`янеччині утворився затор через зупинку великогабаритного транспорту.
А вдосвіта кам`янецьким рятувальникам довелося витягувати зі снігової пастки карету “швидкої”, яка поверталась із виклику.
“Одномоментно привести до ладу стан покриття по усій мережі неможливо, потрібен час аби, механізми могли всюди доїхати. Шляховики працюють із суворим дотриманням нормативних документів, які регламентують умови експлуатаційного утримання автошляхів”, – інформують автодорівці.
У Хмельницькому за експлуатаційне утримання доріг відповідає комунальне підприємство з будівництва, ремонту та експлуатації доріг міської ради (КП БРЕД). В обласному центрі на прибирання вулиць випустили лише декілька снігоочисних машин. Містянам доводиться долати “кашу” на тротуарах, чимало сьогодні не ризикнули виїхати на власних автівках. Як зазначив начальник департаменту інфраструктури Василь Новачок, комунальники готувались до весни і тепла.
“Вже місяць ми активно прибирали місто від зимового бруду, тож переважна частина снігоприбиральної техніки переообладнана на весняні роботи. Всю ніч працювало 4 одиниці техніки на дорогах і 2 на тротуарах. За цей час для забезпечення проїзду на вулично-дорожню мережу висипали майже 200 тонн солі. На ранок дороги в прийнятному стані, ожеледі і ДТП немає”, – написав Василь Новачок на своїй сторінці у Фейсбуці.
(Фото Василь Новачок)
Щодо тепла в оселях, то він наголосив, що попри настійливі рекомендації “Нафтогазу” у Хмельницькому не закінчили опалювальний сезон.
“Якою ціною обходиться це тепло – поки не зрозуміло, профільне міністерство досі не узгодили обсяги газу на квітень. Але ціна для населення залишиться незмінною. Збитки підприємства доведеться покривати з міського бюджету. Та й така весна у нас…”, – додав посадовець.
За прогнозами Хмельницького обласного центру з гідрометеорології по області, сьогодні до кінця дня погодні умови залишаються складними: найбільша інтенсивність стихії (сніг та вітер) почнеться із 19 години доби.
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook












Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]