Хмельницька лікарня отримає апарат, який допоможе пацієнтам із гострим мозковим інсультом

Здоров‘я

МОЗ у межах спільного зі Світовим банком проєкту закуповує дев’ять сучасних ангіографічних систем для потреб українських лікарень. Їх отримають медзаклади у семи регіонах. Серед них і лікарня у Хмельницькому.

У Міністерстві охорони здоров’я зазначають: щороку в Україні діагностують близько 140 000 випадків інсульту. Він посідає друге місце серед причин смертності та перше – серед причин інвалідизації дорослого населення. Саме тому потреба у спеціалізованому обладнанні для лікування гострого мозкового інсульту зараз надзвичайно висока.

Дев’ять закладів у семи регіонах отримають унікальне ангіографічне обладнання.

“Особливість цього обладнання в тому, що воно надає лікарям можливість виконувати комп’ютерну томографію безпосередньо в рентген-операційній перед процедурою механічного видалення тромбів. Таким чином, зменшується час на необхідні передопераційні дослідження, а отже збільшується успішність лікування та підвищуються шанси на подальше повноцінне життя”, – говорить міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Ангіографи надійдуть до лікарень семи областей України:

  • Дніпропетровська область – Кам’янська міська лікарня № 9;
  • Київська область – Білоцерківська міська лікарня № 2;
  • Львівська область – Львівський обласний госпіталь ветеранів війн та репресованих ім. Ю. Липи;
  • Одеська область – Дунайська обласна лікарня та Одеська міська клінічна лікарня № 11;
  • Полтавська область – Миргородська лікарня інтенсивного лікування та Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька»;
  • Сумська область – Шосткинська центральна районна лікарня;
  • Хмельницька область – Хмельницька міська лікарня.

МОЗ наголошує, що персональна відповідальність кожного керівника лікарні, аби надане медобладнання було якнайшвидше змонтовано, введено в експлуатацію та використовувалося для діагностики та порятунку пацієнтів.

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook