Хмельницькі прокурори беруть участь у розслідуванні злочинів щодо голови та 418 депутатів держдуми РФ

Кримінал

Працівники Хмельницької обласної прокуратури спільно з колегами ще п’ятьох регіонів України здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні щодо голови та 418 депутатів нижньої палати Державної Думи Федеральних Зборів РФ. Наразі органи прокуратури завершили процедуру повідомлення фігурантам про підозру у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 3 ст. 110 КК України).

Про це інформували в Офісі Генерального прокурора.

За даними слідства, голова та 418 із 450 депутатів 15 лютого 2022 року під час засідання Державної Думи Федеральних Зборів РФ підтримали постанову із зверненням до президента РФ з проханням розглянути питання про визнання самопроголошених Донецької та Луганської народних республік як самостійних, суверенних і незалежних держав», – йдеться в інформації.

Також зазначається, що 22 лютого 2022 року вони підтримали ратифікацію договорів про дружбу, співробітництво та взаємну допомогу між РФ і так званими ДНР та ЛНР. А 24 лютого російські війська розпочали широкомасштабне вторгнення в Україну.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими підрозділами регіональних управлінь Служби безпеки України за процесуального керівництва Вінницької, Івано-Франківської, Рівненської, Тернопільської, Чернівецької і Хмельницької обласних прокуратур.

Зауважимо, що ідею визнати незалежність ОРДЛО підтримала й голова Ради Федеральних Зборів РФ Валентина Матвієнко, народжена в місті Шепетівка на Хмельниччині, по якому нещодавно російські окупанти завдали ракетних ударів. Цим самим вона стала прямою учасницею знищення українських міст та загибелі мирних українців, у тому числі сотень дітей.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм