Хмельницькому «Спецкомунтрансу» нараховано 54,6 млн грн збитків за забруднення озера

Екологія

Державними інспекторами з охорони навколишнього природного середовища Хмельницької області було проведено перевірку ХКП «Спецкомунтранс» у відповідь на звернення жителя міста Хмельницького щодо факту забруднення водойми в мікрорайоні Озерна.

Ще в лютому цього року встановлено, що комунальне підприємство неналежно здійснює заходи  щодо попередження забруднення поверхневих вод під час експлуатації полігону твердих побутових відходів.

«З третього фільтраційного земляного  басейну, у вигляді поверхневого стоку, по рельєфу, виявлено факт потрапляння  фільтрату у струмок без назви (ліва притока річки Південний Буг), який протікає в Хмельницькому (мікрорайони Отрадне, Дивокрай) та впадає у ставок (мікрорайон Озерна), що в свою чергу  призвело до забруднення поверхневих вод  водних об’єктів», – зазначили в Держекоінспекції.


Крім того, торік у березні інспекція також встановила факт витікання стічних вод (фільтрату) за межі полігону та стік його по рельєфу.

«За результатами проведених інструментально-лабораторних досліджень було виявлено значне перевищення хімічного споживання кисню, завислих речовин, хлорид-іонів. Також, у відібраних пробах води виявлені важкі метали – мідь, цинк, нікель, свинець, марганець та хром, що беззаперечно свідчить про забруднення водойми», – йдеться в повідомленні ДЕІ.

Розмір збитків, заподіяних державі внаслідок забруднення поверхневих вод  фільтратом полігону твердих побутових відходів в місті Хмельницький, що експлуатується ХКП «Спецкомунтранс», становить 54 мільйони 607 тисяч 679 гривень.

Матеріали за цим фактом направлені до ГУ Національної поліції в Хмельницькій області для притягнення винних осіб до відповідальності.

Нагадаємо, керівника  ХКП  «Спецкомунтранс» притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення природоохоронного законодавства, які призвели до забруднення поверхневих вод.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм