Хмельницькводоканал потрапив до переліку великих монополій із доходом у ₴385 мільйонів
Наразі в Україні нараховується 3730 природних монополій. Їх кількість за останні роки зросла. Більшість із них займаються водопостачанням та/або водовідведенням. Серед великих гравців на “арені” критичної інфраструктури опинилось і комунальне підприємство “Хмельницькводоканал”, що в місті Хмельницький.
Такі дані оприлюднила аналітична платформа Опендатабот.
До трійки абсолютних лідерів природних монополій, як пише видання, увійшли:
- Енергоатом (із доходом за минулий рік 254,7 млрд гривень),
- Укренерго (107,7 млрд гривень),
- Укрнафта (майже 99,6 млрд гривень).
Серед новачків реєстру, як зазначається, є й доволі великі гравці. Зокрема, до реєстру цьогоріч додались КП “Миколаївводоканал” із доходом 431,5 млн гривень та КП “Хмельницькводоканал”, яке показало дохід в 2025 році у 385,4 мільйона гривень (прогнозований дохід у 2026 році – 430 мільйонів).
Найбільше монополістів цієї сфери зареєстровано на Одещині — 366 суб’єктів, або 10% від загальної кількості. У Хмельницькій області їх 96.
“Кожна третя природна монополія працює у сфері централізованого водопостачання, а ще третина — одночасно займається водопостачанням та водовідведенням. Також 27% позицій у реєстрі припадають на підприємства, що транспортують теплову енергію магістральними та місцевими мережами”, – пояснили аналітики.
Найчастіше компанії-монополії — це комунальні підприємства: 2 048, або 57% від загальної кількості. Ще 22% припадає на товариства з обмеженою відповідальністю. Акціонерні товариства та приватні підприємства займають майже однакову частку — по 4%.
Нагадаємо, що днями КП “Хмельницькодоканал” заявило пронамір збільшити тарифи на центральне водопостачання і водовідведення.
ТЕМА: ІНФРАСТРУКТУРА
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook






Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]