Майже пів мільйона доз вакцини проти сказу диких тварин використали на Хмельниччині

Екологія

У Хмельницькій області проведено осінню кампанію з пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.  Відтак використано майже пів мільйона доз антирабічної вакцини.

З 12 по 25 вересня спеціальні приманки розкидали із літаків АН-2 над лісовими та польовими угіддями краю, поза територіями населених пунктів.

«На площі 18689,4 квадратного метра використано 467 235 доз антирабічної вакцини для пероральної імунізації м’ясоїдних тварин вітчизняного виробника «Орісвак». Вакцина створює стійкий імунітет проти сказу та є безпечною для людей і тварин», – повідомили в ГУ Держпродспоживслужби Хмельниччини.

В установі зауважують, що епізоотична ситуація щодо сказу як в Україні, так і на Хмельниччині, залишається напруженою та потребує дієвих профілактичних заходів.

«На території області постійно проводиться вакцинація сприятливих свійських тварин. Але небезпека приходить з дикої фауни, від тварин, яких ми не можемо ізолювати і піддати класичним щепленням», – наголошують в Держпродспоживслужбі.

У природі поширюють сказ лисиці, вовки, єнотовидні собаки та бродячі тварини. Однак, основним джерелом вірусу сказу, кажуть фахівці, є червона лисиця. А пероральна імунізація диких тварин, ефективність якої доведена світовим та європейським досвідом, відіграє основну роль у забезпеченні стійкого благополуччя зі сказу.

Нагадаємо, на Шепетівщині через сказ два села оголошено неблагополучними. Нещодавно на Кам’янеччині скажений тхір покусав жінку, а на Летичівщині сказ виявили у домашньої худоби.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм