Майже півтора кілометри сіток виявили хмельницькі рибоохоронці на Південному Бузі
Днями інспектори досліджували річку Південний Буг. Із водойми дістали майже два десятки “нічийних” сіток. Заборонені знаряддя лову вилучили. Рибу з них випустили назад, а частину передали на потреби Збройних сил України.
У Хмельницькому рибоохоронному патрулі повідомили, що 23 квітня під час рейду інспектори виявили та вилучили безгосподарське майно на річці Південний Буг.
На водоймі в межах селища Летичів та поблизу села Горбасів інспектори виявили 19 заборонених знарядь лову, загальною довжиною 1 480 метрів.
У сітках виявили 94 кг водних біоресурсів, які у живому вигляді випустили у водойму.
“Були складені 2 акти вилучення безгосподарського майна. Усі заборонені знаряддя лову передані на зберігання у Хмельницький рибоохоронний патруль. Водні біоресурси вагою 22 кг передали на потреби ЗСУ”, – відзвітували в установі.
Рибоохоронці нагадують, за порушення правил рибальства передбачається адміністративна відповідальність у вигляді штрафу 34 – 680 грн із відшкодуванням завданих збитків. Кримінальна відповідальність настає за незаконне добування водних біоресурсів у разі завдання істотної шкоди. Санкція статті передбачає штраф від 17 000 до 85 000 грн, або обмеження, або позбавлення волі строком до трьох років із відшкодуванням завданих збитків.
“Якщо ви стали свідком незаконного вилову водних біоресурсів, телефонуйте на «гарячу лінію» Хмельницького рибоохоронного патруля за телефоном: (068) 384-98-10”, – закликають рибоохоронці.
Зауважимо, із першого квітня на території України діє нерестова заборона. Тому риболовля у цей період дозволяється лише з берега за межами нерестовищ гачковими знаряддями вилову з кількістю гачків не більше двох на рибалку або спінінгом з однією штучною приманкою. Риболовля за допомогою сіток та суден суворо заборонена.
Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, на Дністрі виявили чоловіків, які нарибалили в нерест на 1 млн гривень збитку. Також на Шепетівщині у браконьєра вилучили 400 метрів сіток
ТЕМИ: ЕКОЛОГІЯ
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook







Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]