Маркувала територію: у фотопастку на Шепетівщині потрапила лисиця (ВІДЕО)

Екологія

Фотопастка на території Національного природного парку “Мале Полісся”, що на Шепетівщині, зафіксувала важливий момент з життя лісу. На відео, яке поширили науковці парку, лисиця займається маркуванням території.

Для людини, як зауважили НПП “Мале Полісся”, це виглядає як просте обнюхування. Насправді ж йдеться про складний обмін інформацією.

Саме зараз у лисиць триває шлюбний сезон. У цей час їхня «соціальна мережа» працює в екстреному режимі, а маркування стає значно інтенсивнішим”, – пояснили працівники парку.

Лисиця маркує територію у лісі (скрин з відео НПП “Мале Полісся”)

Тож, залишаючи свій слід та ретельно зчитуючи запахи інших, лисиця дізнається про таке:

  • хто проходив тут раніше (самець, самка чи інша тварина);
  • чи зайнята ця територія конкурентом;
  • чи готовий хтось до парування;
  • як давно тут був “гість”.

Фахівці наголошують, що для лисиць такі мітки – не просто кордони, а також спосіб знайти партнера та забезпечити продовження роду. Під час цього періоду природні інстинкти спонукають хижаків до активних переміщень, через що вони втрачають звичну пильність і частіше потрапляють у поле зору.

При цьому поведінка тварин може бути специфічною і проявлятися у вигляді нетипової, часом надмірної агресії”, – пояснили працівники парку.

Нагадаємо, раніше у фотопастку НПП “Мале Полісся” потрапив великий хижак.

ТЕМА: ЕКОЛОГІЯ

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook