Маркувала територію: у фотопастку на Шепетівщині потрапила лисиця (ВІДЕО)
Фотопастка на території Національного природного парку “Мале Полісся”, що на Шепетівщині, зафіксувала важливий момент з життя лісу. На відео, яке поширили науковці парку, лисиця займається маркуванням території.
Для людини, як зауважили НПП “Мале Полісся”, це виглядає як просте обнюхування. Насправді ж йдеться про складний обмін інформацією.
“Саме зараз у лисиць триває шлюбний сезон. У цей час їхня «соціальна мережа» працює в екстреному режимі, а маркування стає значно інтенсивнішим”, – пояснили працівники парку.
Лисиця маркує територію у лісі (скрин з відео НПП “Мале Полісся”)
Тож, залишаючи свій слід та ретельно зчитуючи запахи інших, лисиця дізнається про таке:
- хто проходив тут раніше (самець, самка чи інша тварина);
- чи зайнята ця територія конкурентом;
- чи готовий хтось до парування;
- як давно тут був “гість”.
Фахівці наголошують, що для лисиць такі мітки – не просто кордони, а також спосіб знайти партнера та забезпечити продовження роду. Під час цього періоду природні інстинкти спонукають хижаків до активних переміщень, через що вони втрачають звичну пильність і частіше потрапляють у поле зору.
“При цьому поведінка тварин може бути специфічною і проявлятися у вигляді нетипової, часом надмірної агресії”, – пояснили працівники парку.
Нагадаємо, раніше у фотопастку НПП “Мале Полісся” потрапив великий хижак.
ТЕМА: ЕКОЛОГІЯ
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook






Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]