Мешканцям Деражнянщини дошкуляють вовки

Екологія

Мешканці Деражнянської громади забили на сполох. Запевняють, що поблизу декількох сіл помітили вовків, а в одному з них хижак навіть загриз домашнього собаку. Тож просять усіх бути пильними.

Про це у місцевій спільноті Фейсбук повідомила пані Ольга.

Вона стверджує, що з 14 на 15 січня у селі Шарки вовки роздерли її тридцятикілограмову собаку за 4 метри від хати. А в селах Згарок і Загінці мисливці застрелили вовчицю з малими та самця.

«Це жах! Люди йдуть ранками, вечорами на електричку, діти ходять на дискотеку! І ніхто нічого не знає! Сьогодні жертва мій собака, завтра – твоя людина!», – обурюється дописувачка.

У тім, що сіроманці масово наблизилися до тамтешніх сіл і наробили людям шкоди, в Хмельницькому обласному управлінні лісового та мисливського господарства сумніваються. Однак не виключають, що це могли бути «чужинці» з інших регіонів.

«За останнім обліком чисельності звірів, на території Хмельниччини зафіксовано лише 9 голів вовків, та й то здебільшого на Кам’янеччині», – прокоментував ситуацію для «ХМ-ІНСАЙД» головний мисливствознавець області Віталій Красов.

Проте, за його словами, будь-яка хижа тварина в пошуках їжі може підбиратися впритул до людей.

«Декілька років тому були зафіксовані випадки нападу вовків на овець поблизу тих же Загінців. А щодо зазначеного нападу на собаку,  то наразі цей факт не відомий. Тим більше, жодного разу не чули про те, щоби вовк покусав людину. Скоріше, на таке спроможні бродячі собаки», – сказав представник відомства.

Додав, що в управлінні цю ситуацію візьмуть на контроль. Спостерігатимуть за можливою появою вовків і в разі необхідності – вирішуватимуть питання про надання користувачеві мисливських угідь дозволу на регуляцію чисельності хижих тварин на цій території. Якщо ж йдеться про територію населених пунктів, то там такі заходи проводити заборонено.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм