Міністр культури сподівається на виділення урядом грошей для ремонту Кам’янецької фортеці після стихії

Культура

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко запропонував керівництву Хмельниччини підготувати для Кабінету Міністрів документи, аби виділити кошти на ремонт Кам’янець-Подільської фортеці, що зазнала ушкоджень внаслідок буревію.

Про це йдеться на особистому Telegram-каналі Олександра Ткаченка.

Нагадаємо, буревій, який пройшовся 5 серпня Кам’янеччиною, повалив сотні дерев, знеструмив більше двохсот населених пунктів, зніс дахи пів сотні будівель, у тому числі зірвав накриття з башти Ласької Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника, а також пошкодив покрівлю іншої споруди.

Фото директора Кам’янець-Подільського державного історичного музею-заповідника Олександра Заремби

«Аби найшвидше позбутися наслідків і виправити ситуацію, мав розмову з губернатором обласної адміністрації Сергієм Гамалієм. Запропонував одразу готувати документи на Кабмін для фінансування ремонту з резервного фонду», – написав міністр.

Він зауважив, що лише 3 серпня було підписано Меморандум про співробітництво у межах «Великої Реставрації»  і про розробку загальної концепції Кам’янця-Подільського.

«Без замку в гарному стані її [концепцію] складно уявити. Фортеця у Кам‘янці – справжній туристичний магніт регіону. Сподіваємося на швидке виділення коштів», – додав Олександр Ткаченко.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, в Хмельницькій ОДА обговорили наслідки негоди на Кам’янеччині та заходи, які би зменшили вплив стихії на енергомережу.

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook