Міський голова Славути закликає Кличка не підписувати меморандум про тарифи

Економіка

Міський голова Славути, голова Хмельницького регіонального відділення Асоціації міст України Василь Сидор виступає проти підписання меморандуму про незмінність тарифів на централізоване теплопостачання і гарячу воду.

З відповідним листом він звернувся до голови Асоціації міст України Віталія Кличка.


Зокрема, сьогодні, 25 січня, йшлося про те, що проєкт цього документу запропонований укласти між Кабінетом Міністрів, Офісом Президента, депутатською фракцією партії «Слуга народу», Комітетом Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, НКРЕКП, Асоціацією міст України, НАК «Нафтогаз України».

«Цей меморандум має виключно популістський характер та призведе до зубожіння територіальних громад. Він не спрямований на дійсне врегулювання проблемної ситуації, що склалася», – наголосив  мер Славути.

Василь Сидор зауважив, що вище керівництво держави «вкотре намагається перекласти вирішення проблем на місцеві бюджети, які перебувають на межі виживання».

За його словами, неприпустимим для територіальних громад є положення про співфінансування з органами місцевої влади обсягів, які підлягають відшкодуванню, в пропорції 70/30.

«Крім того, у проєкті меморандуму передбачається безреребійне постачання газу підприємствам теплопостачання лише з 1 січня по 31 березня 2021 року. А що далі та як бути із бюджетною сферою?», – написав Василь Сидор.

Тож закликає Віталія Кличка не підписувати документ. Натомість, просить звернутися до уряду та до уповноважених органів з питанням про перегляд діючих тарифів на природний газ та електроенергію для усіх категорій споживачів.


Зауважимо, уряд провів дискусію з Асоціацією міст України і постановив, що в поточному опалювальному сезоні не будуть підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду. Про це сьогодні  повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Facebook.

«Повинен бути підготовлений меморандум, в якому ці та інші домовленості будуть закріплені. Зокрема про те, що ТКЕ зможуть укласти з «Нафтогазом» річні контракти за вигідною ціною, а також, що буде проведено спільну роботу над реструктуризацією заборгованості перед «Нафтогазом», яка утворилася через так звану «різницю в тарифах», – написав Шмигаль.

Він також додав, що ринок газу сьогодні перебуває в процесі формування і місячний тариф на газ не є справедливим для окремих категорій громадян.

Нагадаємо, ціна на ринку газу з 1 лютого не може перевищувати 6,99 гривні за кубічний метр, а на розподіл газу встановлені обмеження за ціною не вище 1,79 гривні за кубометр.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм