МОЗ створив калькулятор, який вираховує тривалість життя

Суспільство

Відтепер потенційну тривалість свого життя можна «передбачити» за допомогою науки. Для цього лікарі та фахівці Центру громадського здоров’я України та Інституту кібернетики на базі канадського проєкту Big Life розробили онлайн-інструмент – «Калькулятор життя».

Про це повідомили у Хмельницькому обласному центрі громадського здоров’я.

«Калькулятор життя» аналізує низку індивідуальних факторів: харчові звички; місце проживання; фізична активність; ставлення до здоров’я; доступ до медичних послуг.

Крім цього, важливу роль відіграє наявність або відсутність шкідливих  звичок, зокрема, вживання алкоголю та куріння, а також наявність певних захворювань.

Що таке очікувана тривалість життя?
Це показник, який прогнозується за допомогою демографічних знань. Він показує середню кількість додаткових років, що може прожити людина. Те, наскільки точно розраховується цей показник, залежить від повноти даних перепису населення країни та якості статистики про смертність.

Як порахувати очікувану тривалість життя? 
Для розрахунку необхідно зайти на сайт https://life-calc.phc.org.ua і заповнити всі пункти опитувальника. Це займає усього декілька хвилин. Результатами можна поділитися в соцмережах. Крім очікуваної тривалості життя, «калькулятор» показує шанси дожити до мрії, яку людина вказуєте на початку тесту.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм