На Дунаєвеччині оштрафували водіїв, які не пропустили автомобіль швидкої

Інфраструктура

Упродовж години дунаєвецькі патрульні зупинили три автомобілі, водії яких не надали перевагу автівці швидкої медичної допомоги, що рухалась із увімкненими спеціальними світловими та звуковими сигнальними пристроями.

Відповідальність за таке правопорушення передбачена ч. 3 ст. 122 КУпАП. Штраф – 510 гривень.

«Звичайно ж, не можна прирівнювати суму штрафу до вартості людського життя, яке залежить від вчасного прибуття екстрених служб на виклик про допомогу», – наголосили у Кам’янець-Подільському райуправлінні поліції.

Днями за ініціативи тамтешніх правоохоронців патрульні Дунаєвеччини спільно з медичними працівниками провели профілактичну акцію під умовною назвою «Дай швидкій дорогу».

На переконання поліцейських, актуальність акції зумовлена тим, що інколи культура водіїв та дотримання ними правил дорожнього руху бажають кращого.

«Кожен водій протягом свого водійського стажу зустрічає на дорогах автомобілі зі спеціальним маркуванням та спеціальними сигналами – червоними та синіми проблисковими маячками та звуковою сиреною. Такі сигнали встановлюються на службових автомобілях екстрених служб: поліції, ДСНС та швидкої медичної допомоги, – зазначили в райуправлінні. – Тож зрозуміло, що якщо до вас наближається автомобіль з увімкненими спецсигналами, значить, швидше за все, в когось трапилась біда, і він потребує невідкладної допомоги».

Проте, як показує практика,  водії часто ігнорують такий спецтранспорт: лише за одну годину проведення акції поліцейські зупинили 3 автомобілі, водії яких не пропустили швидку. Їм винесли постанови про адміністративні правопорушення  за ч. 3 ст. 122 КУпАП.

«Цього разу в рамках акції автомобіль швидкої не перевозив пацієнта. Але подумайте, що могло би бути, якби через егоїзм чи неуважність водіїв хтось не встиг отримати медичну допомогу», – зауважили в поліції.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм