На ексзаступника голови Хмельницької ОДА склали протокол про корупцію

Суспільство

Олексій Лисюк (фото зі сайту Хмельницької ОДА)

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) за минулий тиждень склало та направило до суду 23 адміністративних протоколи про правопорушення, пов’язані із корупцією. Серед них – щодо колишнього заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Олексія Лисюка.

Зазначається, що Олексій Лисюк порушив обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності.

Протокол відносно експосадовця НАЗК склало 31 березня 2021 року за  ч. 2 ст. 172-4 КУпАП, тобто «порушення особою встановлених законом обмежень щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, чи наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особа здійснює функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляє інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації)».

Згідно зі щорічною декларацією Олексія Лисюка, поданою 27 січня 2021 року, він на період перебування на посаді заступника голови ОДА залишався кінцевим бенефіціарним власником п’яти компаній, зареєстрованих у Хмельницькому, Рівному та Києві.

За санкцією ч. 2 ст. 172-4 КУпАП, передбачена відповідальність у виді штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією отриманого доходу від такої діяльності. Наразі розмір неоподатковуваного мінімуму доходів громадян для притягнення до адмінвідповідальності дорівнює 17 гривням.

Нагадаємо, Національне агентство з питань запобігання корупції розпочало у порядку черговості повну перевірку ще 89 декларацій посадовців, у тому числі – чотирьох колишніх керівних посадовців Хмельницької облдержадміністрації.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм