На Хмельниччині бракує нотаріусів, навантаження на них зростає – аналітика

Суспільство

В Україні з початку повномасштабного вторгнення меншає кількість нотаріусів. А навантаження на тих, хто нині працює, зростає. До трійки областей з найбільшою інтенсивністю роботи нотаріусів входить і Хмельниччина.

Про це повідомляє Опендатабот, з посиланням на оновлені дані Реєстру нотаріусів.

За їхніми даними, в Україні працює 5 823 нотаріуси. Це на 11% менше, ніж було до початку повномасштабної війни. Частина фахівців припинила діяльність через релокацію, мобілізацію або закриття офісів.

У професії переважають жінки – 82% від загальної кількості зареєстрованих нотаріусів. Водночас більше навантаження, як зазначають аналітики, саме у чоловіків. За рік чоловіки використовують у середньому 992 нотаріальні бланки, тоді як жінки – 702.

Щодо навантаження по регіонах, то Хмельницька область увійшла в трійку з найвищими результатами. На Хмельниччині працює 162 нотаріуси, на одного в середньому припадає 1 054 бланки на рік. Це один із найвищих показників в Україні. Більше — лише у Черкаській та Житомирській областях.

При цьому, для порівняння, в столиці 1282 нотаріусів, тобто кожний п’ятий зареєстрований в Україні. Далі за кількістю фахівців ідуть Дніпропетровщина та Львівщина — 447 та 446 відповідно.

Є серед представників нотаріату і рекордсмени.

Абсолютний рекорд цього року належить нотаріусу із Львівщини, який використав 24 606 бланків — тобто приблизно 78 документів на день, якщо працювати щодня без вихідних”, – йдеться в аналітиці.

Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, на Хмельниччині майже на 6% подорожчали послуги нотаріусів

ТЕМА: СУСПІЛЬСТВО

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook