На Хмельниччині оштрафували підприємство за порушення «сезону тиші»

Екологія

Про порушення «сезону тиші» на початку червня Державну екологічну інспекцію у Хмельницькій області повідомив громадянин. Ішлося про спеціалізоване лісокомунальне сільгосппідприємство «Лісовик».

Справа в тім, що у «сезон тиші», який щорічно триває з 1 квітня по 15 червня,  законодавством заборонено шуміти в лісі і в парку, полювати, їздити моторними човнами на водоймах та робити інші галасливі речі. Адже саме в цей час у диких тварин і птахів період виведення потомства.

Тож виїхавши на перевірку факту, зазначеного у зверненні громадянина, спеціалісти ДЕІ виявили, що підприємство СЛСП «Лісовик» здійснювало заготівлю деревини в лісі на Полонщині у період «сезону тиші».

«Рубки проводились на підставі лісорубних квитків, виписаних відповідальною особою підприємства, – повідомляє начальник ДЕІ Андрій Мартинов. – Це і дивно, і сумно одночасно. Адже кому, як не лісівникам, в першу чергу, піклуватись про охорону лісу та життя в ньому. Кому, як не спеціалістам знати, що тварини, це не лише крупні тварини, а ще безліч видів комах, птахів, ссавців таких, як кажани, які всі перебувають під охороною українського та міжнародного законодавства».

За його словами, відповідальних осіб «Лісовика» вже притягнули до адмінвідповідальності за частиною 1 статті 87 КУпАП, яка передбачає накладення штрафу на громадян від 510 до 850 гривень, а на посадовців –  – від 850 до 1190 гривень.

Нагадаємо, патрульні на Кам’янеччині виявили браконьєра, який вполював тварину у «сезон тиші». 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм