На Хмельниччині покарано понад 3 тисячі домашніх насильників

Суспільство

Упродовж минулого року правоохоронці Хмельниччини притягнули до адміністративної відповідальності 3238 домашніх насильників.

За інформацією ГУНП в області, на них складено протоколи за ст. 173-2 КУпАП, тобто вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми. Санкція цієї статті передбачає штраф від 170 до 340 гривень або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.

У відділках поліції області на облік додатково поставили 2212 осіб, що схильні до скоєння правопорушень та злочинів в домашньому середовищі.

Також за фактами систематичного вчинення домашнього насильства та невиконання заборонних приписів поліцейськими відкрито 41 кримінальне провадження.

«Цифри ростуть, але це не означає, що таких правопорушень стає більше. Просто вдосконалюється законодавство і вони виходять з тіні. І найголовніше — жертви домашнього насильства все рідше мовчать і звертаються за допомогою», – зазначають в поліції.

Закликають: якщо вдома є такі проблеми — не мовчати заради себе та дітей, а негайно телефонувати на «102».

Як показує практика у переважній кількості домашнє насильство вчиняється чоловіками. Але є випадки, коли й жінки стають суб’єктами правопорушень.

Так, у травні минулого року Нетішинським міським судом визнано винною у вчиненні домашнього насильство економічного характеру 22-річну місцеву мешканку. Її оштрафовано на 170 гривень за те, що вона, аби не пустити свого чоловіка в його ж помешкання, спочатку замінила замки у дверях квартири, а потім і взагалі замінила вхідні двері.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм