На Хмельниччині серед переселенців фіксують випадки лептоспірозу

Здоров‘я

Гостре інфекційне захворювання, яке може передаватися від тварини до людини, зафіксовано на Хмельниччині. Торік на лептоспіроз захворіло 4 особи, обійшлося без летальних наслідків. А впродовж цього року вже є 3 випадки лептоспірозу, усі — серед внутрішньо переміщених осіб.

Про це повідомив Віталій Овчарук, завідувач відділенням епідеміологічного нагляду за особливо-небезпечними інфекціями Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

За його інформацією, під час епідрозслідування минулорічних випадків захворювання встановлено, що причиною інфікування 2-х громадян могли стати гризуни в домогосподарствах, а в 2-х інших – ловля та розробка риби поблизу водойм.

«Джерелом зараження для людей є гризуни, свійські й дикі тварини, хутрові звірі, собаки. У містах основним носієм інфекції є пацюки. Занедужати можуть як мешканці сільської місцевості, так і міст. Однак, з огляду на поточну ситуацію в державі, питання профілактики цього небезпечного захворювання є однаково актуальними для всього населення Хмельницької області», – зауважив Віталій Овчарук.

Хвороба за симптоматикою схожа на гостре респіраторне захворювання. З’являється лихоманка (підвищення температури тіла до 39 оС і вище), загальна слабкість, сильний головний біль, нудота. Характерними є болі в м’язах. Також може виникати почервоніння та набряк шкіри, почервоніння очей. Зазвичай, симптоми проявляються через 7–14 днів після зараження. Підтвердити діагноз допомагають лабораторні дослідження.

«З моменту появи симптомів рахунок «йде на години». Тому, чим швидше розпочати професійне лікування, тим вищі шанси на одужання. Важлива своєчасна діагностика, оскільки збудники та їх токсини спричиняють патологічні зміни в нирках, ураження печінки (часто з жовтяницею) та нервової системи», – пояснює фахівець.

Щоб убезпечити себе та рідних від лептоспірозу, слід уникати контакту з мишовидними гризунами, пацюками, дикими та свійськими тваринами, які можуть бути основним джерелом інфекції. Важливу роль відіграє дотримання правил особистої гігієни, особливо після перебування в укритті чи бомбосховищі, контроль за споживанням їжі у таких місцях. А вповноважені особи мають обробляти відповідні приміщення препаратами проти гризунів.

Крім того, необхідно користуватися лише впорядкованими джерелами водопостачання. А харчі та вода мають бути надійно захищені від продуктів життєдіяльності гризунів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм