На Хмельниччині сертифіковано 97 фахівців із супроводу ветеранів
Перша група із 97 фахівців зі супроводу ветеранів, демобілізованих осіб та членів сімей загиблих захисників отримали сертифікати. Їх навчання відбувалось на базі Хмельницького національного університету.
Сертифікати про присвоєння професійної кваліфікації вручив заступник начальника Хмельницької ОВА Володимир Юр’єв. Про це інформує пресслужба адміністрації.
«Ми очікуємо, що кожен із вас стане опорою для ветеранів, їхніх родин і дітей загиблих героїв. Ваша робота має ґрунтуватися на професіоналізмі, толерантності й глибокому розумінні людей, яким ви допомагаєте. Ви — перші, хто з ними спілкується, від вас залежить довіра до держави», — промовив Володимир Юр’єв під час вручення.
Підготовку фахівців, як зазначається, профінансовано з обласного бюджету. На підвищення кваліфікації виділено майже 700 тисяч гривень, з яких 213 тисяч — на навчання першої групи із 97 осіб. У листопаді–грудні відбудуться навчання ще 56 спеціалістів. Загалом, як вдалося дізнатись ХМ-ІНСАЙД, таких фахівців в області планується 244.
Програма професійного навчання включала п’ять основних модулів:
- соціально-правовий захист ветеранів;
- кейс-менеджмент у роботі з ветеранами та їхніми родинами;
- психосоціальну підтримку;
- ведення професійної документації та звітності;
- адаптацію ветеранів до життя у громаді.
Заняття проводили викладачі Хмельницького національного університету, а також запрошені експерти (науковці, практичні психологи, представники силових структур, громадських організацій, закладів охорони здоров’я та центру зайнятості).
За словами Володимира Юр’єва, досвід Хмельниччини вже відзначено Міністерством у справах ветеранів України. Відомство розглядає можливість поширення моделі навчання фахівців із супроводу ветеранів на інші регіони.
Як повідомляв ХМ-ІНСАЙД, у двох вишах на Хмельниччині навчають капеланів та фахівців із супроводу ветеранів.
(Фото: adm-km.gov.ua)
ТЕМА: СУСПІЛЬСТВО
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook







Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]