На Хмельниччині шукали помешкання бобрів

Екологія

Днями працівники Національного природного парку «Мале Полісся», розташованого на території Ізяславщини та Славутчини Хмельницької області, обстежили паркові водойми. Мета – визначити точні місця проживання і стан популяції бобра.

За інформацією пресслужби парку, звірок проживає тут. А дослідження способу його життя, умов його існування, живлення, добування корму є досить актуальним.

«Бобер європейський є однією з тварин, яка в ХІХ столітті була майже повсюдно винищена через  цінне хутро. Завдяки забороні полювання, охороні місць поселення, штучному розселенню чисельність звірка в наш час помітно зросла», – зазначили в НПП.

Нині бобер європейський не включений до Червоної книги України. Його віднесено до виду, що перебуває в стані, близькому до загрозливого. Крім того, він занесений до регіональних Червоних списків України.

Вважається, що боброві споруди здійснюють помітний позитивний вплив на сільське господарство, поліпшують гідрологічний режим. Правда, бобри завдають незначної шкоди лісам. І все ж користі від них більше.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм