На Хмельниччині виявлено несанкціонований вивіз львівського сміття (ФОТО)

Екологія


На телефон «гарячої лінії» Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області надійшло звернення від жительки селища Летичів про те, що в ніч з 13 на 14 червня на територію населеного пункту заїхали вантажні автомобілі зі сміттям.

З метою перевірки цих фактів та оперативного реагування на звернення, спеціалісти ДЕІ провели обстеження. За його результатами виявлено три насипи побутового сміття різного морфологічного складу (поліетилен, папір, скло, ПЕТ-пляшка, харчові відходи тощо), що було розосереджено на земельній ділянці, розташованій за межами Летичева у напрямку села Суслівці.

Як зазначили екологи, загальний об’єм несанкціоновано видалених твердих побутових відходів становить близько 2 000 кубометрів.

«За попередніми даними, сміття прибуло з Львівської області вантажними автомобілями, що належать ТзОВ «ОЛ-ТРАНС СЕРВІС». Походження сміття підтверджують знайдені уривки цінників та чеків», – зауважують в ДЕІ.

У коментарі для «ХМ-ІНСАЙД» селищний голова Летичева Микола Дядюк запевнив, що ніяких прямих договірних зобов’язань із підприємствами Львова не має. Місяць тому укладено угоду із Бориспільським сортувальним заводом про тимчасове розміщення і зберігання з подальшим вивезенням сміття, і саме вантажівки цього підприємства можуть завозити відходи на місцеве сміттєзвалище.

«Це вигідна пропозиція для громади. За тонну розміщення цей завод сплачує 400 гривень, дав свого бульдозера, тоді, коли всі інші організації платать по 24 гривні. За договором, йдеться лише про 100 тонн сміття. Для порівняння – селищна громада вивозить щомісяця понад 1500 тонн. Під час нинішньої сесії я запропонував: озвучте кращу альтернативу для селища і я розірву договір із сортувальним заводом», – сказав Микола Дядюк.

Додав, що очікує представника сортувального заводу, аби узгодити  ситуацію в юридичному полі.

Наразі ж із метою визначення кількісних та якісних показників забруднення земельної ділянки екологи відібрали проби ґрунту. Крім того, вживаються заходи щодо розрахунку шкоди заподіяної навколишньому природному середовищу внаслідок засмічення (забруднення) земельної ділянки.

Нагадаємо, мешканці Старокостянтинова заблокували вантажівки із львівським сміттям.

(Фото Держекоінспекції в Хмельницькій області) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм