На Хмельниччині виявлено схему багаторазової приватизації земель

Економіка

У Хмельницькій області десятки громадян замість 2 гектарів землі для ведення особистого селянського господарства неправомірно отримали по 4 гектари і навіть більше.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив голова Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко.

Він зазначив, що під час чергового аудиту безоплатної  приватизації за 2013–2020 роки, що триває у Держгеокадастрі, щодня виявляють осіб, які використали своє право неодноразово.

«Поки тисячі українців роками чекають дозволи на приватизацію землі та отримують відмови, у Хмельницькій області знайшлися «щасливчики», які отримали землю двічі, тричі і навіть 4 рази.  35 громадян замість 70 гектарів, передбачених законом у межах безоплатної приватизації, у підсумку стали власниками майже 150 гектарів землі для ведення особистого селянського господарства», – констатував Роман Лещенко.

Зауважив, що йдеться лише про факти подвійного отримання земель у межах однієї області. Бо, є факти, коли одні й ті ж самі громадяни, або ж хтось використовуючи їхні документи, отримували по декілька земельних ділянок у різних регіонах.

Він згадав про Івана Гончарука, який впродовж двох років отримав 4 земельні ділянки у Хмельницькій області. Але в ході аудиту на Хмельниччині з’явилися й нові «рекордсмени».

Так, зі слів очільника Держгеокадастру, Максим Мотрин лише впродовж серпня 2017 року зміг отримати три земельні ділянки загальною площею 5,8 гектара у Камянець-Подільському, Старосинявському та Летичівському районах.  І це при тому, що за два місяці до того, в червні 2017 року, він вже отримав 2 гектари в Городоцькому районі.

«Земельну ділянку, отриману в Старосинявському районі, Максим Мотрин уже повернув державі. Три інші були продані, перебувають у власності третіх осіб. Зараз на них накладений арешт», – зазначив Роман Лещенко.

Наостанок додав, що виділення земель для 35 громадян з Хмельниччини – це була зовсім не випадковість, а схема. Оскільки більше ніж половина цих земельних ділянок невдовзі після виділення були продані місцевими агрокомпаніям.

Роман Лещенко оприлюднив список осіб, які на Хмельниччині багаторазово скористалися правом безоплатної приватизації земель одного цільового призначення:

 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм