На Хмельниччині з 14 березня відновлять навчання: залучать вимушених переселенців

Освіта

З понеділка, 14 березня, на Хмельниччині відновлюють освітній процес. Як він відбуватиметься на території області в умовах воєнного стану, про ЗНО, залучення переселенців та роботу дитсадків – говорили сьогодні на брифінгу в Хмельницькій обласній військовій адміністрації.

Участь у брифінгу взяли начальник ОВА Сергій Гамалій, його заступник Володимир Юр’єв, директор Департаменту освіти, науки, молоді і спорту ОВА Дарія Басюк, начальник управління Державної служби якості освіти в області Валерій Олійник та голова ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького» Ольга Яневич-Федишина.

ГОЛОВНЕ З БРИФІНГУ:

• У зв’язку з тим, що в більшості територіальних громад Хмельниччини кілька разів на добу оголошується повітряна тривога, рекомендовано організувати роботу закладів освіти залежно від конкретної ситуації – за дистанційною або змішаною формами навчання.

• Ухвалено пропозицію про одноразову зміну державної підсумкової атестації для учнів 11 класу та вступу до закладів вищої освіти України у 2022 році.

• Скасовано складання державної підсумкової атестації (ДПА), зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), єдиного вступного іспиту (ЄВІ) та єдиного фахового вступного випробування (ЄФВВ) як конкурсний критерій доступу до освітніх послуг в 2022 році виключно.

• На Хмельниччині знайшли прихисток понад 70 тисяч людей, постраждалих від війни. Усім їм надається житло, харчування, речі першої необхідності, тощо. Тому вирішено залучити до навчального процесу вчителів та учнів з числа вимушених переселенців.

• Учні з числа тимчасово внутрішньо переміщених осіб можуть відвідувати (за заявою одного з батьків або офіційних представників) школи за місцем тимчасового перебування. За додатковою інформацією слід звертатися до керівників громад, безпосередньо у найближчі навчальні заклади або в колл-центр з гуманітарних питань 093-17-02-560.

• Для учнів з особливими освітніми потребами з числа переселенців навчання може бути організовано за заявою одного з батьків за індивідуальною, екстернатною або сімейною (домашньою) формами. 

• Дошкільні навчальні заклади використовуються для потреб військового часу. Тому організація освітнього процесу в дитсадках поки що неможлива.

• Також під питанням залишається навчання у закладах профтехосвіти, проте вивчається можливість здійснення його за допомогою інтернет-ресурсів.

• Для психологічної підтримки дітей розглядатимуть питання організації консультацій психологів, дозвілля дітей та занять позашкільної освіти у дистанційній формі.

• ГО «Батьківська ініціатива міста Хмельницького» готова надавати юридичний супровід батькам, дітям і вчителям з постраждалих регіонів.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм