На Хмельниччину доставлять нову вакцину

Здоров‘я


На Хмельниччині очікують нову «антиковідну» вакцину CoronaVac. Її буде надано поліцейським, маломобільним групам населення, особам, які за ними доглядають, олімпійцям, паралімпійцям та людям, які братимуть безпосередню участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

«CoronaVac їде в регіони. Ми завершили всі лабораторні дослідження і розпочинаємо доставку вакцини по областях», – написав очільник МОЗ у Фейсбуці.

Зазначимо, що перша партія вакцини CoronaVac від китайської компанії Sinovac Biotech прибула в Україну 25 березня. Уже отримали 215 тисяч доз із замовлених 1,915 мільйона доз препарату. Скільки перепаде Хмельницькій області, наразі невідомо.

За словами міністра Степанова, вакцина CoronaVac є традиційною інактивованою вакциною – на основі «вбитого» вірусу. Її постачають в однодозових шприцах, готових до ін’єкцій. Використовують у багатьох країнах світу.

На відміну від індійської Covishield/AstraZeneca, в одному флаконі тепер одна доза, а це означає, що  не потрібно буде зібрати групу, щонайменше з 10 осіб, аби зробити щеплення. Про це повідомив місцевому телеканалу начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. 

Він наголосив, що вакцина CoronaVac передбачена, здебільшого, для імунізації на дому людей маломобільних груп населення.

За даними виробника, китайська вакцина має ефективність 83%, є деякі відгуки й про 63%. Однак, як зауважив Борис Ткач, «навіть 63% – це не настільки вже й погано».

З початку вакцинальної кампанії у Хмельницькій області першою дозою вакцини Covishield/AstraZeneca щеплено 12 716 осіб, два щеплення отримали дві людини (медики). В Україні провакциновано понад 378 тисяч осіб.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм