На Кам’янеччині за місяць зафіксували 86 фактів п’яного кермування

Суспільство

Попри війну у країні, деякі недобросовісні водії дозволяють собі сісти за кермо напідпитку. Їх не лякають ні величезні штрафи, ні можлива конфіскація автівок, ні, що найгірше, покалічені внаслідок п’яного водіння людські життя.

Лише упродовж серпня на території Кам’янеччини поліцейські виявили та задокументували 86 фактів керування транспортними засобами в стані алкогольного сп’яніння. З них 22 випадки – в місті Кам’янець-Подільський.

В райуправлінні поліції нагадують, що відповідальність за це передбачена статтею 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • частина 1штраф 17 000 гривень та позбавлення прав строком на 1 рік,
  • частина 2штраф 34 000 гривень та позбавлення прав строком на 3 роки з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого, або адміністративний арешт на 10 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 3 роки та з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого (за повторне порушення протягом року),
  • частина 3штраф 51 000 гривень та позбавлення прав на 10 років з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника, або адмінарешт на 15 діб з позбавленням права керування транспортними засобами на 10 років та з конфіскацією транспортного засобу, який є у приватній власності порушника (якщо особа двічі протягом року притягувалась до відповідальності).

Тож правоохоронці вкотре наголошують водіям: не сідати за кермо після вживання алкоголю, бути відповідальними і не наражати себе та інших учасників дорожнього руху на небезпеку.

Нагадаємо, в Кам`янці-Подільському нетверезий водій попросив поліцейських викликати йому евакуатор і отримав два протоколи. 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм