На Полонщині у справі про загибель немовляти суд виніс вирок багатодітній матері

Суспільство

Полонський районний суд визнав винною 29-річну місцеву жительку у злісному невиконанні батьками встановлених законом обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки (ст. 166 Кримінального кодексу України)

Йдеться про трагічну подію, яка сталася 19 вересня минулого року в селі Новоселиця на Полонщині. Тоді матір, поклавши 8-місячне немовля спати й залишивши двох доньок 2 і 4 років, закрила їх в хаті та пішла з 5-річним сином до місця роботи співмешканця.

Це було близько 11.30. А вже о 15 годині сусіди вибивали в будинку вхідні двері й рятували дітей від вогню, що, за словами пожежників, спалахнув через дитячі пустощі.

Двох старших дівчаток, котрі були в коридорі, вдалося вивести із задимленої хати, а наймолодша від отруєння оксидом вуглецю загинула. 

У судовому засіданні жінка свою вину повністю визнала, розкаялась, підтвердила, що пішла за продуктами і до співмешканця, залишивши самих у хаті трьох малолітніх доньок, а дізнавшись про пожежу, одразу прибігла додому.

За інформацією Хмельницького апеляційного суду, їй призначено покарання – 3 роки позбавлення волі, але звільнено від його відбування до квітня 2025 року, тобто до досягнення семирічного віку її дитиною 2018 року народження.

«Також на обвинувачену покладено обов’язк  періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації, повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання», – йдеться у вироку суду.

Як зауважили в суді, призначаючи покарання, суд врахував, що жінка вчинила злочин, який класифікується як нетяжкий, має на утриманні трьох малолітніх дітей, наразі вагітна, щиро розкаялась. Усе це визнано обставиною, яка пом’якшує покарання, а тією, що обтяжує, – вчинення злочину щодо малолітньої дитини. Крім того, максимально враховано інтереси дітей, зокрема, щодо не розлучення їх з матір’ю.

Проте, вирок ще не набрав законної сили і може бути оскаржений до апеляційного суду.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм