На Шепетівщині готуються до створення агропромислового парку, – ОДА

Інфраструктура

Нещодавно над створенням індустріального агропромислового парку почали працювати у Шепетівській територіальній громаді. Він здобув перемогу на конкурсі проєктів регіонального розвитку та матиме фінансування з держбюджету. А інвестори, які  виявлять бажання розмістити своє виробництво у такому парку, матимуть готовий промисловий майданчик та відсутність зайвої бюрократичної тяганини з оформленням документації.

Аби ознайомитися з першими напрацюваннями та обговорити деталі реалізації проєкту до Шепетівки завітали перший заступник та заступник голови Хмельницької ОДА Сергій Тюрін і Володимир Білик, повідомляє пресслужба ОДА.

За словами Шепетівського міського голови Віталія Бузиля, проєкт розрахований на три роки, загальна його вартість 21 мільйон гривень з бюджетних коштів. Розмістити парк планують на 15 гектарах землі колишніх полів фільтрації цукрового заводу.

Ділянка буде розділена на окремі сектори для підприємств з під’їзними шляхами, навколо неї також планується збудувати об’їзну дорогу. Окрім того, буде забезпечене газо -, електро- та водопостачання, водовідведення.

Відповідно до концепції, на території парку має бути: корпус сушіння фруктів, м’ясопереробне підприємство, комбінат рибної гастрономії, холодильник для фруктів, овочів, плодовоягідної продукції, цех товарної обробки та розфасовки плодовоягідної продукції, підприємство післязбиральної обробки лікарських трав, логістичне автотранспортне підприємство.

Наразі уже відбувся тендер, проєктанти почали працювати з енергопостачальними кампаніями та готуються до отримання технічних умов. Проєкт з експертизою має бути готовий у червні 2022 року. Після цього планується провести наступний тендер – уже на підрядні роботи. Як каже голова громади, уже відбулися попередні перемовини з окремими представниками бізнесу, зацікавленими у можливості розміщення тут виробничих потужностей.

«Агропромисловий парк може стати гарним стимулом для розвитку економіки на Шепетівщині. Важливо при реалізації концепції парку врахувати зацікавленість місцевих інвесторів в певних видах діяльності, аби парк максимально відповідав їх планам та потребам. Підприємці у довгостроковій перспективі зможуть отримати майданчик для виробництва своєї продукції», – зауважив Сергій Тюрін.

Відтак обласні посадовці висловили упевненість, що реалізація таких проєктів, як Шепетівський агропромисловий парк, буде значним поштовхом для економічного розвитку не лише громади, а й Хмельниччини  в цілому. А тому, кажуть, облдержадміністрація готова всебічно сприяти.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм