На Шепетівщині виявлено незаконний видобуток корисних копалин (ФОТО)

Екологія

Порушення природоохоронного законодавства виявили під час  позапланової перевірки спеціалісти Держекоінспекції у Хмельницькій області на колективному підприємстві «Буртинський завод вогнетривів», що здійснює господарську діяльність у селі Буртин Шепетівського району.

Як повідомили в Держекоінспекції, це підприємство має спеціальний дозвіл на користування надрами – на розробку, так званого, Буртинського родовища. Також, у користуванні заводу перебувають кілька земельних ділянок. Однак інспектори встановили, що на окремих з них розміщені два котловани, заповнені водою. А це є порушенням вимог законодавства у сфері надрокористування.

«Під час візуального огляду земельних ділянок, що перебувають у користуванні підприємства, зафіксовано траншею, довжиною близько 30 метрів, яка примикає до котловану з водою, що був створений в результаті видобування корисних копалин. Також встановлено, що підприємство не отримало «Висновок про оцінку впливу на довкілля», – зауважив начальник Держекоінспекції в області Андрій Мартинов.

Екологи за результатами перевірки склали на відповідальну особу  протокол за ч.1 ст.164 КУпАП і направили на розгляд до суду.  А матеріали щодо самовільного видобуванням корисних копалин надали Головному управлінню Нацполіції в області.

«За фактом вчинення неправомірних дій працівників КП «Буртинський завод вогнетривів» за ч. 2 ст. 240, ст. 254 Кримінального кодексу України в Шепетівському РУП відкрито кримінальне провадження», – додали в Держекоінспекції.

(Фото ДЕІ в Хмельницькій області) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм