На Теофіпольщині ще дві релігійні громади перейшли в підпорядкування ПЦУ, але без священників
Напередодні, 15 травня, відбулися загальні збори релігійних громад храму Ікони Божої Матері “Живоносне джерело” (село Гаївка) та Свято-Дмитрівської каплички (село Підліски) щодо їх переходу в підпорядкування Православної церкви України.
У Теофіпольській селищній раді повідомили, що після обговорення, за підсумками голосування, більшістю голосів було вирішено, що храм та капличка мають отримати статус ПЦУ. Адже, як пояснили свій вибір жителі сіл:
“Війна з Росією триває, наші мужні воїни боронять кордони країни для того, щоб “руський мір” не прийшов до нашої домівки, тому тут, в тилу, ми повинні робити все для того, щоб позбутися будь-якої залежності від Російської Федерації: політичної, інформаційної, економічної, але й також, що дуже важливо, релігійної”.
На жаль, священники не підтримали вибір своїх парафіян і відмовилися від переходу.
“Сумно, що священники з якими ми багато років разом проживали хвилини радості та горя, ділилися сокровенним, так легко змогли відмовитися від нас. Ми ж не змінюємо віру, а лише хочемо, щоб у наших церквах лунали молитви українською мовою, щоб в Україні була єдина Православна церква України. А будь-який зв’язок з московією ми повинні розірвати раз і назавжди, – прокоментували вибір отців жителі сіл.
Щоб уникнути непорозумінь в селі Гаївка, працівники поліції, в присутності парафіян, опечатали храм Ікони Божої Матері “Живоносне джерело”.
А в селі Підліски у Свято-Дмитрівській капличці вже вперше пролунала молитва українською мовою: благочинний Теофіпольського округу Православної церкви України митрофорний протоієрей, отець Василь Крисак разом з усіма присутніми помолився за здоров’я українських військових та довгоочікувану Перемогу України над російським агресором.
Нагадаємо, тиждень тому такі ж збори релігійних громад відбулися у селах Воронівці, Немиринці, Шибена, що у Теофіпольській громаді.
А храм у Хмельницькому, який «переходив» в ПЦУ, залишився вірним УПЦ
Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook








Із 1 січня 2026 року в Україні зростає прожитковий мінімум. Він становитиме 3328 гривень для […]
Ментальний стан дітей залишається однією з найуразливіших сфер у час повномасштабної війни. За рік рівень […]
Військовослужбовці, які перебувають або перебували в полоні, мають право на низку грошових виплат. Поки військові […]