На Волочищині хочуть заборонити діяльність церков московського патріархату

Духовність

У Волочиській міській територіальній громаді мають намір заборонити діяльність релігійних організацій Української православної церкви (московського патріархату).

Про це свідчить проєкт рішення міської ради, оприлюднений на офіційному сайті 1 вересня.

Згідно з текстом документу, йдеться про заборону на території Волочиської міської територіальної громади:

  • діяльності релігійних організацій УПЦ (МП) як такої, що несе загрозу безпеці Волочиської міської тергромади та національній безпеці України;
  • закликів та розповсюдження інформації, що несуть загрозу національній безпеці, суверенітету та національній цілісності України;
  • проведення зборів, мітингів, ходи та інших масових заходів релігійних організацій УПЦ (МП).

Крім того, в проєкті рішення рекомендовано релігійним організаціям УПЦ (МП), розташованим на території Волочиської громади, змінити підлеглість, розпочавши об’єднавчий процес з Православною Церквою України, або ж привести статути у відповідність до вимог чинного законодавства, вказавши приналежність до російської церкви, та подати їх на державну реєстрацію.

Зазначається також, що метою такого рішення є “усунення загроз російського втручання у внутрішні справи України, враховуючи факти колаборації деяких священників УПЦ (московського патріархату) з російськими загарбниками, свідому та відкриту спекуляцію на релігійних віруваннях наших громадян з боку російських окупантів, зокрема, що стосується діяльності на території України УПЦ (московського патріархату), яка призводить до штучного протистояння і розколу українського суспільства на релігійній основі, з метою припинення дестабілізації релігійного середовища та захисту безпеки та правопорядку у Волочиській міській територіальній громаді”.

До слова, влада Волочиська єдина на Хмельниччині відреагувала на масові обурення та заборонила рух через місто і зупинку тисяч прихожан УПЦ, які наприкінці серпня хресною ходою прямували з Кам’янця-Подільського до Почаєва. Тоді у натовпі очевидці помітили молодиків спортивної статури, зовсім не схожих на праведників, та стрічки кольору прапора країни-агресора, що обласному керівництву довелося спростовувати. А Кам’янець-Подільський міський голова переконував, що за дозволом на проведення такого заходу до нього ніхто з представників УПЦ не звертався. У Кам’янець-Подільській єпархії ж відхрестилися від організації скандальної паломницької подорожі під час війни.

Нагадаємо, у Хмельницькому ще в липні представники громадськості, духовенства та науковці підтримали звернення до влади міста, області й держави з вимогою на законодавчому рівні заборонити діяльність релігійних організацій, підпорядкованих країні-агресору. Проте далі закликів справа не пішла.  

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм