Новопризначений керівник КП на Хмельниччині не допустив екологів на перевірку

Екологія

Представники Державної екоінспекції у Хмельницькій області вчергове не змогли потрапити для проведення перевірки на комунальне підприємство  «Сатанівське».

За інформацією ДЕІ, на виконання доручення Прем’єр-міністра України, щодо перевірок підприємств-забруднювачів поверхневих водних об’єктів Хмельниччини, екологи здійснили позаплановий виїзд на місце провадження господарської діяльності.

«Проте керівництво цього комунального підприємства повідомило, що не допускає посадових осіб екоінспекції до фактичного проведення перевірки з причини нещодавнього призначення директора на посаду, що не є законною підставою для не проведення заходу державного нагляду (контролю)», – зауважили в ДЕІ.

На думку Держекоінспекції, це свідчить про свідоме прикриття директором КП «Сатанівське» злочину всіма можливими шляхами. Тому матеріали спрямували до ГУ Нацполіції в Хмельницькій області для вирішення питання про відкриття кримінального провадження.

Також в ДЕІ зауважили, що КП «Сатанівське» неодноразово ігнорувало умови приписів, керівництво підприємства не усувало порушення та не допускало інспекторів до перевірок, а посадовці притягувались до адмінвідповідальності. Зокрема, навесні цьому комунпідприємству за самовільне надрокористування екологи нарахували збитки на загальну суму понад 400 тисяч гривень.

Станом на 11 листопада Держекоінспекцією із 22-х визначених підприємств-водокористувачів перевірено 10.

«Найчастіше інспектори фіксують порушення правил експлуатації очисних споруд, перевищення гранично допустимих концентрацій забруднюючих речовин у скидах, а також водокористування без відповідних дозвільних документів», – зазначив начальник ДЕІ у Хмельницькій області Андрій Мартинов.

На підставі виявлених порушень до адміністративної відповідальності вже притягнуто 16 посадових осіб. Перевірені суб’єкти господарювання завдали довкіллю майже 400 тисяч гривень збитків.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм