ПЦУ з 1 вересня переходить на новий календар

Духовність

Архієрейський собор ПЦУ в середу, 24 травня, розглянув календарне питання та затвердив новий церковний календар. Перехід на новоюліанський календар відбудеться з 1 вересня. При цьому, зберігатиметься за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий календар.

Про це повідомляє офіційна сторінка ПЦУ.

«Це рішення, на яке чекає від нас і більшість вірних нашої Церкви, і більшість українського суспільства. Це рішення не просте, ми йшли до нього тривалий час, поступово, крок за кроком, і робимо його зважено. Але воно так само необхідне, як свого часу було необхідним рішення запровадити українську живу мову в богослужінні замість традиційної слов’янської, запровадити автокефальний устрій життя Церкви замість багатостолітньої підлеглості. Не всі сприйняли ці рішення, не всі їх підтримали – але вони були вірними та життєво необхідними. Так само вірним і життєво необхідним для нас є рішення про перехід на оновлений календар, який є більш точним астрономічно та церковно прийнятим, зі збереженням традиційної пасхалії», – зазначив Митрополит Епіфаній, коментуючи історичне рішення Собору.

Загальне вживання новоюліанського календаря буде запроваджене з 1 вересня цього року, коли розпочинається новий церковний рік. Водночас, парафії і монастирі, які бажають дотримуватися старого календаря, матимуть цю можливість – календарна реформа відбудеться без примусу, поступово і усвідомлено.

У ПЦУ зазначають, що питання календарної реформи давно було дискусійним. Однак, з новою силою постало внаслідок російської агресії.

«Нині юліанський календар сприймається як пов’язаний з російською церковною культурою…Тож прагнення збереження і утвердження своєї, української, духовної ідентичності, захист від агресії «русского міра», вимагають від нас назрілого рішення – долучитися до більшості Помісних Православних Церков і запровадити у вжиток новоюліанський календар», – йдеться у повідомленні.

Довідка: Різниця між старим і новим календарем складає 13 днів, зокрема, по-новому Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня, Покрова 1 жовтня, Водохреще 6 січня, Миколая 6 грудня.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм