Педагогам Хмельниччини для дистанційного навчання закуплять ноутбуки на 32 мільйони гривень

Освіта

У Хмельницькій області на заходи, спрямовані на боротьбу з коронавірусним захворюванням та її наслідками під час навчального процесу у закладах загальної середньої освіти, витратять 33 298 600 гривень. Ці кошти виділені з держбюджету на підставі постанови Кабміну від 21 квітня 2021 року за номером 403.

Відповідне розпорядження про збільшення обсягу доходів і видатків на вказану суму підписав голова облдержадміністрації Сергій Гамалій. Документ оприлюднений на сайті ОДА сьогодні, 5 травня.

Із зазначеної суми, як йдеться в розпорядженні, 683 100 гривень планується спрямувати на «придбання засобів захисту, необхідних для організації протиепідемічних заходів під час проведення основної та додаткової сесій зовнішнього незалежного оцінювання у 2021 році».

Ще 32 615 500 гривень буде розподілено «на придбання ноутбуків педагогічним працівникам комунальних закладів загальної середньої освіти та їх філій для організації дистанційного навчання, інших форм здобуття загальної середньої освіти з використанням технологій дистанційного навчання».

При цьому, Департаменту освіти і науки ОДА доручено забезпечити використання коштів субвенції на придбання ноутбуків на засадах співфінансування:
– для обласних бюджетів, бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких на 1 січня 2020 року становила понад 40 000 осіб: не більше 70% – за рахунок субвенції та не менше 30% – за рахунок коштів місцевих бюджетів;
– для бюджетів міських територіальних громад, чисельність населення яких на початок року становила менше 40 000 осіб, селищних та сільських ТГ: не більше 90% – за рахунок субвенції та не менше 10% – за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Ноутбуки та засоби захисту повинні закупити централізовано, їх поставлять безпосередньо до шкіл і пунктів проведення ЗНО.

Проте розпорядження керівника ОДА ще має розглянути й погодити постійна комісія обласної ради з питань бюджету та фінансів, а вже опісля внесуть відповідні зміни до розпису обласного бюджету на 2021 рік.

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм