Переселенці, що оселились на Кам’янеччині, зможуть отримати грошову допомогу від Франції

Суспільство

Можливість отримання багатоцільової грошової допомоги відтепер матимуть вимушені переселенці з областей, постраждалих від активних бойових дій, які зараз проживають на Кам’янеччині.

Фінансуватиме виплати французька гуманітарна неурядова організація ACTED (Агентство технічного співробітництва та розвитку). Про таку допомогу повідомили у Хмельницькій ОВА.

Вчора, 23 листопада, у Кам’янці-Подільському представники організації розповідали вимушеним переселенцям про умови надання цієї допомоги, а також провели анкетування осіб, що можуть претендувати на її отримання. Після обробки даних анкет серед претендентів будуть визначені саме ті люди, які найбільше потребують підтримки.

В першу чергу, хочу подякувати за те, що тут, в нашій області, допомагаєте вимушеним переселенцям, які знайшли у нас нову домівку. Ці люди розраховують на нашу підтримку, тому ми намагаємося залучити всіх донорів, аби підтримати їх і полегшити їх життя. Ваш проєкт дуже потужний, і та допомога, яку ви надаєте, важлива і для нас, і для вимушених переселенців, тому сподіваємося на подальшу співпрацю”, – зазначив заступник начальника ОВА Володимир Юр’єв.

Як зауважили представники ACTED, організація приділяє велику увагу переселенцям та людям, що постраждали від бойових дій.

Ми працюємо у західному регіоні, зокрема у Хмельницькій області. Відповідно до програми, кожна людина, що потребує фінансової підтримки та відповідає умовам участі, може звернутися до нас через колцентр або заповнивши анкету, та щомісячно отримувати виплати у розмірі 2220 грн протягом трьох місяців, – пояснили представники організації. – Сьогодні таке анкетування відбулося в Кам’янці-Подільському, і ми дякуємо, що завдяки наданим вами спискам, ми змогли запросити на нього зареєстрованих в громаді ВПО.”

Також вони відзначили, що уже мали можливість оцінити зручність нещодавно створеної з ініціативи ОВА інтерактивної мапи потреб вимушених переселенців, яка, за їх словами, є корисним інструментом, що дозволяє бачити чітку картину запитів по кожній громаді та дуже полегшує роботу з ВПО.

У ході обговорення подальших спільних планів Володимир Юр’єв звернув увагу, що незважаючи на те, що одна людина лише раз може претендувати на отримання допомоги від організації, продовження взаємодії з ACTED є дуже актуальним, адже уже найближчим часом на Хмельниччині очікують прибуття до півтора десятка тисяч людей, які будуть евакуйовані із щойно звільненої Херсонщини.

Херсон ми відвоювали, але російські війська знищили в регіоні всю інфраструктуру, тому люди не мають елементарного для виживання взимку. Ми беремо на себе забезпечення їх продуктами харчування та речами першої необхідності, але будемо вдячні за будь-яку підтримку у їх облаштуванні,” – наголосив посадовець.

Представники ACTED запевнили, що вони готові і надалі продовжувати реалізацію проєкту в області, аби люди, евакуйовані з Херсонщини також могли претендувати на отримання багатоцільової грошової допомоги.

На завершення зустрічі Володимир Юр’єв за дорученням начальника ОВА Сергія Гамалія вручив гостям відзнаки обласної військової адміністрації – Почесні грамоти – на знак вдячності за їх важливу місію та підтримку, надану вимушеним переселенцям, які проживають на Хмельниччині.

(Фото Хмельницької ОДА)

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм