Перший кінофестиваль на Хмельниччині планують провести восени

Культура

Популяризувати Хмельниччину через кіно – таку амбітну мету ставить перед собою Хмельницька обласна кінокомісія, яка нещодавно була створена з ініціативи голови облдержадміністрації Сергій Гамалій. Один із перших проєктів, який цьому сприятиме – новий кінофестифаль, він має відбутися в Хмельницькому уже цієї осені.

Такі плани озвучили на пресконференції, яка відбулася в Державному історико-культурному заповіднику «Самчики».

До цього упродовж двох днів представники української кіноіндустрії та актори побували в потенційних докаціях для зйомок фільмів: у Кам’янці-Подільському, на Бакоті, в Меджибожі і Самчиках. Побачене їх приємно здивувало.

«Ваш регіон наразі серед лідерів за кількістю фестивалів кінематографічного спрямування. Ми від Держкіно і Ради з державної підтримки кінематографії інформаційно та фінансово будемо підтримувати такі ініціативи»,  – сказала голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук.

Гостям нагадали, що у Самчиках та Кам’янці-Подільському були відзняті відомі кінокартини. Тож, за словами Сергія Гамалія, в області мають намір  продовжити цю традицію, започаткувавши кінофестиваль. Його приурочать до Дня кіно і запровадять спеціальну номінацію.

«Символом фестивалю має стати емблема із зображенням хлопчика (щось на кшталт «Оскара» – ред.), як знак того, що цей мистецький захід робить лише перші кроки на шляху становлення. А от з назвою організатори поки не визначилися. Тож  просять громадськість пропонувати свої ідеї», – йдеться в інформації ОДА.

(Фото пресслужби Хмельницької ОДА) 

Дізнавайтеся новини першими на Телеграм