Перший в Україні інтерактивний центр про відходи атомної енергетики створять на Хмельниччині

Суспільство

На Хмельниччині планують створити перший в Україні інтерактивний центр про відходи атомної енергетики. Ініціатори проєкту найближчим часом мають сформувати концепцію простору, а запустити його — орієнтовно влітку цього року.

Проєкт реалізують на базі комунального закладу в Славуті. Місто обрали як локацію через близькість до Хмельницької АЕС. Про це розповів голова правління громадської організації “Хмельницький енергетичний кластер” Степан Кушнір Суспільному.

За його словами, проєкт має на меті підвищити рівень обізнаності людей про те, які саме відходи утворюються в процесі виробництва електроенергії та як із ними поводяться, аби подолати поширені стереотипи.

“Він буде інтерактивним: відвідувачі зможуть не лише переглядати інформаційні стенди, а й взаємодіяти з експонатами. Серед запланованого буде використання окулярів віртуальної реальності для екскурсій на атомну станцію, експозиції реальних технічних елементів і зразків обладнання, отриманих від ХАЕС, інформаційні стенди про життєвий цикл різних видів генерації електроенергії, демонстрація різних типів відходів, що утворюються в атомній галузі”, – пояснив Степан Кушнір.

Фахівець зауважив, що атомна енергетика — це не лише відпрацьоване ядерне паливо, а й інші відходи, зокрема рідини із середнім рівнем забруднення або спеціальний одяг персоналу, який підлягає утилізації. У майбутньому в центрі планують проводити лекції, навчальні заходи та відкриті зустрічі за участі представників атомної станції та громадськості.

“Наразі команда працює над узгодженням формату експозиції з ХАЕС, зокрема щодо переліку та кількості експонатів. Після завершення підготовчого етапу простір відкриють для відвідувачів”, – додав Степан Кушнір.

ТЕМА: СУСПІЛЬСТВО

Підписуйтесь та слідкуйте за новинами Facebook